adamar44

Tłumacz
 • Zawartość

  132
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  67

Zawartość dodana przez adamar44

 1. Też się kreska wydaje nieco dziwna
 2. Odkąd zobaczyłem "Zootopię" zapragnąłem zrobić pluszaka Judy. Miałem sobie ją zrobić niedługo po obejrzeniu filmu ale nie miałem czasu, potem chciałem na urodziny, potem pod choinkę, ale też nie wyszło, ale tuż po świętach zabrałem się za nią bo ile można czekać. Ale nie przedłużając: Pluszak jest naturalnej wielkości więc ma niecały metr. Na ogonku użyłem futerka żeby był bardziej puszysty. Ciuszki jak widać są w pełni zdejmowane. Na razie zrobiłem tylko ubranie w którym przyjechała do Zootopii, strój policyjny był znacznie bardziej pracochłonny a aż tyle czasu nie miałem. Ale będzie. Kiedyś... Materiały są więc na pewno będzie. Co myślicie? Jak się podoba? Przy okazji zorientowałem się że pluszowa Judy jest bardzo rzadkim widokiem, przynajmniej jeśli chodzi o pluszaki ręcznie robione i nie robione na szydełku. Znalazłem tylko 3 przykłady (tak naprawdę to 4 ale ten jeden jest tak koszmarnie paskudny że wolę o nim zapomnieć), co mnie bardzo dziwi. Temat nazwałem "pluszaki i inne" bo mam ramę rowerową pomarańczowo czarną oraz posiadam jasno zielone sakwy więc aż prosi się zrobienie wzorku na sakwach i dorobienie jakiegoś innego małego nawiązania (myślałem o malutkim pluszaku Nicka z magnesami w łapkach żeby się dobrze trzymał i jednocześnie nie był na stałe przyczepiony do roweru).
 3. Znowu Gidełon, i to dwa jednocześnie!
 4. Mój sprawdzony sposób to złapanie za brodę i ciągnięcie tej strony, nie od góry. Niech się "otworzy". Gorzej jest ze zmienianiem dłoni bo po tym jak złamałem ten staw na uchu to zrobiłem się mocno wyczulony... A zauważyłem że mi się staw trzymający głowę pod nią nie obraca i nie jestem pewny czy to tak ma być, bo przez to nie mogę jej przechylić głowy na bok a tylko w przód i tył. A trzyma się mocno i nie chcę kolejnego złamać....
 5. Nawet nieco wyższy, a w tej chwili preorder kosztuje mniej niż Judy.
 6. Eh... A ja musiałem mieć pecha i mieć cło........... Nicka też będziesz kupował?
 7. Moja też została tego samego dnia wysłana. Moja dotarła do polski 10 stycznia, urząd celny wysłał mi list z prośbą o dokumenty 12 stycznia, dzisiaj dotarła, więc może też list wysłali?
 8. Mi dowalili 65 zł cła więc uważaj. No i musiałem wysyłać dowody zakupu, skan dowodu osobistego i specyfikację produktu
 9. Żeby nie zakładać nowego tematu to tutaj opiszę wrażenia z figurki od Revoltech. Pierwsze co to po rozpakowaniu zauważyłem że każdy staw jest zabezpieczony folią. No to trzeba ją ściągnąć, dłonie odpięły się bez problemu, jedno ucho też a na drugim złamałem staw :V Jeśli ktoś powie że mogłem przeczytać instrukcję to chętnie bym to zrobił ale mnie to przerasta: Ale resztę folii ściągałem bez odpinania stawu, nie chciałem więcej ryzykować... Na szczęście staw przy ogonie jest taki sam jak przy uchu więc ten złamany skleiłem i poszedł za ten z ogona. Wolę ruchome ucho niż ogon. Więc tragedii nie ma. Ale po tym wreszcie mogłem ją złożyć. Proszę Państwa, oto Judy: W zestawie są dodatkowe twarze i dłonie, daje to całkiem spore możliwości. Duża ilość stawów pozwala na ułożenie jej w bardzo wielu pozach, np lądowanie superbohatera: Choć tu już połączenie na miednicy ma pewne ograniczenia i ten staw mobilnością odbiega od innych. Ktoś jest ciekawy jak wygląda głowa bez twarzy? W zestawie jest jeszcze stojak który pozwala ustawiać figurkę w bardziej dynamicznych pozach: Figurka ma swoje wady, głowa odpina się zaskakująco łatwo, stojak lubi być kapryśny podczas ustawiania i ma za mały maksymalny kąt głównego ramienia, przez to jeśli figurka ma być przy podłożu to są problemy ze stabilnością. No i mogłaby być za taką cenę jednak nieco większa:
 10. Ryś tak zęby szczerzy rad ponieważ umie powtórzyć te melodie co z gór płyną, oraz widzi barwy które kolorowy niesie wiatr. Dlaczego nie mogę wymyślić dobrego pytania na odpowiedź?
 11. Tyle cie nie było i już pierwsza gafa - przetłumaczony jest tylko pierwszy obrazek. To wbrew wewnętrznemu regulaminowi działu!
 12. Wincyj Judy!!! To już moja piąta. Będę miał do zrobienia jeszcze dwa Gideony, ale żadnego Nicka...
 13. Źródło: http://fav.me/dbqbp2g
 14. Żródło: https://replytoanons.tumblr.com/post/150118142390/oh-no
 15. Źródło wyschło.
 16. Nie mam źródła.
 17. Źródło: http://pyrophoricitee.tumblr.com/post/165188636379/nekomimiranger-yoshifan30-aquamarine-moon
 18. Źródło: http://skeletonguys-and-ragdolls.tumblr.com/post/164030380145/secrets-out-oops-based-on-this
 19. Źródło: https://tggeko.tumblr.com/post/165740433144/breast-fox-or-ass-fox
 20. Źródło: https://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=62508699
 21. Źródło: http://fav.me/dboobrg
 22. Źródło gdzieś zapodziałem....
 23. Źródło: http://fav.me/dbkk88a
 24. Prace nad Gideonem się nieco przeciągnęły przez awarię hafciarki. Ale jest już gotowy: A tu lepszy widok z każdej strony: Pluszak ma 60 cm wysokości. Wszystkie ubrania są zdejmowane, ale wam nie pokażę co jest pod spodem bo mi sie nie chce go rozbierać i ubierać bez powodu. Jak wyszło? Co myślicie?
 25. Źródło: http://for-the-love-of-wildehopps.tumblr.com/post/149860820014