Brind

rozdział 3: ,,Golden Tower"

No dobra, dzisiaj będą dalej śledztwa, ale następny rozdział będzie już pełny akcji, obiecuję :)

-Przyjedziemy po odprawie, dasz nam wtedy wszystkie poszlaki.

-W porządku Hops, ale nie wleczcie się bo za godzinę kończę na dzisiaj. Miałem już dość roboty tej

nocy i nie chce mi się męczyć z waszą sprawą.

Technik odwrócił się i odszedł w stronę wyjścia, a funkcjonariusze dalej stali w holu.

-Lepiej już chodźmy Judy bo się spóźnimy.

-Co?

Judy spojrzała na lisa.

-Chodźmy, bo się spóźnimy.

-Dobra, jasne. Jeszcze nie piłam dzisiaj kawy, to pewnie dlatego.

Kiedy weszli do sali odpraw znajdowali się tam już prawie wszyscy policjanci. Partnerzy wskoczyli na

swoje krzesło w pierwszym rzędzie, koledzy w tym czasie robili to co zwykle, czyli rozmawiali, siłowali

się na rękę albo robili sobie kawały, jednym zdaniem, dzień jak co dzień.

-Baczność!

Drzwi gwałtownie się otworzyły i wszedł przez nie komendant przy akompaniamencie uderzeń w blat

i innych głośnych odgłosów.

-Cisza! Cisza!

W sali zrobiło się cicho i wszyscy znowu zajęli swoje miejsca.

-Mamy na tapecie kilka spraw, pierwsza to kradzież samochodu w Saharze, a przydział do tego

zadania dostaną Misiura i Trąbalski. Po drugie, przemytnicy orzechów, czyli robota pod przykrywką

dla Hipolita, Kojoto i Rogalskiego. Ci którzy prowadzą już jakąś sprawę zostają, a reszta na patrol.

Ruchy!

Wszyscy, oprócz dwójki policjantów wstali, szybko odebrali swoje przydziały i wyszli zostawiając szefa

z Judy i Nickiem.

-Tylko wy coś prowadzicie?

-Na to wygląda.

-To było pytanie retoryczne Hops. Tak czy inaczej wiecie za co ścigacie uciekiniera z hotelu?

-Na razie wiemy tylko, że uciekał przed nami i doprowadził do dwóch wypadków.

-Jest również podejrzany o próbę zabicia pewnego jaguara i prawdopodobnie właśnie dlatego przed

wami uciekał.

- jaguara? Podejrzany to też jaguar.

- Może to był ktoś z rodziny, albo należał do mafii- zaproponował Nick

Bogo wstał i powiedział:

- Dobrze, tak więc zajmijcie się tą sprawą, a Clawhauser da wam pełne akta poszkodowanego-

- Tak jest! – odpowiedzieli zgodnie partnerzy i wybiegli jak inni. Doszli do biurka dyspozytora i po raz

kolejny przywitali się z gepardem zaczynającym kolejne pudełko słodkości

- Cześć ponownie Pazurek, masz może akta tego jaguara z hotelu?

- Ak Yk

- Przełknij i dopiero wtedy mów- poradził lis. Dyspozytor przeżuł, połknął i powiedział

-Tak, Nick.

Pochylił się i po chwili wyjął teczkę z jedną kartką

- Proszę, wasz jaguar – mówiąc to sięgał po kolejnego pączka

- Dzięki pazurek, zabierzemy to do auta, nie masz nic przeciwko?

- Nie, Nick

- Dzięki, choć Judy.

- Miłego dnia Pazurian.

- Dzięki Judy, nawzajem.

Szybko wybiegli na parking i weszli do policyjnego sedana zaparkowanego tuż przy wejściu.

Jego wnętrze nie należało do najczystszych, po podłodze walały się okruszki i papierki, a w stojakach

stały puste kubki po kawie.

- Chyba już wiem dlaczego szef dał nam ten wóz- Judy podniosła z obrzydzeniem zgniłą skórkę po

bananie i wrzuciła do najbliższego śmietnika.

- Kto jeździł tym samochodem?

- Nie wiem króliczku, ale chyba musimy już jechać.

- Racja- Judy przekręciła kluczyki i z piskiem opon ruszyli w stronę laboratorium policyjnego,

oczywiście niemal natychmiast stając w korku.

- Mam niejasne wrażenie, że trzeba było pojechać metrem – powiedziała Judy patrząc na

ogryzek pod pedałami.

Laboratorium było białym, dwupiętrowym budynkiem z niewielkim parkingiem od frontu, małymi

drzwiami dla personelu i dwoma większymi do garażu. Policjanci wjechali przez bramę i stanęli na

jednym z miejsc parkingowych. Judy wyjęła kluczyki i wyskoczyła z radiowozu.

- Jak dobrze odetchnąć znowu świeżym powietrzem.

Mówiąc to wzięła oddech i po chwili głośno wypuściła.

- Tobie przynajmniej okno się otwierało.

Nick wyszedł z auta w dużo gorszym humorze niż jego partnerka.

- Wygląda na to, że poprzedni właściciele nie dbali o jego sprawność techniczną, ani tym bardziej

czystość.

Na te słowa lekko się wzdrygnął z obrzydzenia.

- Nic na to nie poradzimy, lepiej chodźmy bo technik nam zwieje do domu.

Judy pełna entuzjazmu odeszła w stronę białego budynku, Nick natomiast westchnął i powolnym

krokiem poszedł za przyjaciółkom.

W garażu zastali dwoje ssaków w białych strojach. Jednemu było widać tylko stopy kiedy gmerał w

resztkach policyjnego SUV’a rozbitego przez funkcjonariuszy parę dni wcześniej, natomiast przy

biurku z komputerem siedziała antylopa która rano przyszła do komisariatu.

- Dzień dobry ponownie, Adaksie.

Technik odwrócił się w stronę machającej do niego zajączki i odpowiedział:

- W ostatniej chwili Hops. Za pięć minut by mnie już tu nie było. Podejdźcie do komputera, wszystko

wam wyjaśnię.

Oboje podeszli do biurka i wdrapali się na krzesło które zwykle zajmował drugi pracownik, leżący w

tym momencie pod radiowozem.

- No dobrze Mousstein, co udało ci się znaleźć?

- Po pierwsze, nie nazywaj mnie tak Wilde, a po drugie zbadałem ten włos który przywieźliście, wyniki

mam tutaj.

Podał im kartkę na której widniało zdjęcie czarnego jaguara. Policjantka wzięła ją i zaczęła czytać.

- John Blackfur, urodzony w Zwierzogrodzie, wiek trzydzieści dwa, karany za oszustwa podatkowe,

hm, brzmi znajomo.

Judy spojrzała na Nicka zza kartki.

- Po prostu czytaj dalej.

-No to był jeszcze oskarżony o rozbój i atak na funkcjonariuszy, dostał za to tylko dziesięć lat, od

dwóch lat pracuje jako ochroniarz Foxa Goldena. Wiecie kto to ten Golden?

Technik spojrzał na nią jakby się dziwił, że o nim nie słyszała.

- Zajmuje się budową biurowców, ale to nie są jakieś małe projekty z przedmieść czy nawet nie z

Sawanny Głównej, on działa w Downtown, zbudował najwyższy wieżowiec w Zwierzogrodzie, Golden

Tower, jeżeli jechałaś kiedyś do miasta pociągiem musiałaś zauważyć ten drapacz chmur. Ma tam

swoje biura, całkiem często też go widać w telewizji.

- Czyli prawdopodobnie złożymy mu wizytę, co nie Nick?

- Pewnie tak, ale nie ma może tutaj rodziny?

Judy spojrzała ponownie na dane podejrzanego.

- Wszyscy krewni albo już nie żyją, albo mieszkają w innych miastach.

- Czyli jedziemy do Goldena. Do zobaczenia Moussteinie!

Adaks tylko westchnął i wrócił do zamykania komputera.

Golden Tower faktycznie zasługiwało na swoją nazwę. Był to niezwykle monumentalny budynek.

Posiadał kilkadziesiąt kondygnacji wyłożonych szkłem i panelami w kolorze złota. Z daleka mógł

przypominać strzelisty, złoty głaz górujący nad całym miastem. Jego frontowe wejście posiadało

szerokie szklane drzwi, z sięgającą drugiego piętra szklaną elewacją i równie wysokie kolumny, nad

którymi znajdowała się wykuta w kamieniu nazwa wieżowca. Przed budynkiem znajdował się

wyłożony marmurem plac z wspaniałą białą fontanną, stylizowanymi na stare latarniami w czarnym

kolorze, a nawet na ławki i śmietniki patrzyło się z przyjemnością. Jedyne czego mogło brakować to

drzew.

Funkcjonariusze wysiedli z wozu i weszli na skwer przed budowlą.

- Jedno musimy mu przyznać karota, ma gość rozmach.

- Albo megalomanie.

Weszli do holu, równie monumentalnego co wejście. Kamienny sufit znajdował się na wysokości

drugiego piętra, podłoga była natomiast wyłożona marmurem a ściany zdobionym drewnem, po

środku stała recepcja nad którą zwisał wielki zegar.

- Patrząc tak na to wejście mam wrażenie, że raczej to drugie, pewnie to na dodatek jest mysz.

- Nie karota, on nie jest myszą.

- To kim?

Nick uśmiechnął się i odpowiedział.

- Zobaczysz jak wejdziemy do jego biura.

Stanęli przed recepcją prowadzoną przez rysia ubranego w czarny garnitur z białą koszulą i

zawodowym uśmiechem.

- Dzień dobry, czym mogę służyć?

- Posterunkowa Judy Hops i mój partner posterunkowy Wilde, chcielibyśmy porozmawiać z panem

Goldenem, jeśli by to było możliwe, natychmiast.

Kotowi nieco zrzedła mina ale podniósł słuchawkę i przez chwilę z kimś rozmawiał, a kiedy ją odłożył

Powiedział:

- Ostatnie piętro, drugie drzwi na prawo, pan Golden będzie tam na państwa czekał.

- Dziękujemy bardzo. Idziemy Nick.

Odeszli w stronę wind które znajdowały się na drugim końcu budynku, ich wnętrze było wyłożone

drewnem, a przyciski pomalowane na złoto. Judy wcisnęła guzik z numerem czterdzieści pięć, drzwi

się zamknęły i ruszyli w górę. Kiedy byli na miejscu ujrzeli korytarz mniej reprezentacyjny

niż hol główny, ściany pomalowano na biało, z rzędami drewnianych drzwi, a na jego

końcu znajdowało się duże okno. Policjanci podeszli do drugiego wejścia na prawo i zapukali do

drzwi.

-Proszę wejść.

Nick otworzył drzwi za którymi znajdowało się biurko, a obok niego następne drzwi.

- Państwo z policji?

Za biurkiem siedział borsuk, prawdopodobnie pracujący jako sekretarz.

- Tak, funkcjonariuszka Hops i mój partner, posterunkowy Wilde, czy pan Golden mógłby nam

poświęcić moment?

Borsuk podniósł telefon powiedział do niego:

- Policjanci już przyszli, pozwolić im wejść? Dobrze.

Borsuk odłożył słuchawkę i zwrócił się do gości.

- proszę, mogą państwo wejść.

Otworzyli drzwi i weszli do jasnego pomieszczenia z ścianą przeznaczoną w całości przez okno

Przed którym stało ciemne biurko.

- No dobra, muszę przyznać Nick, że gość ma imię adekwatne do gatunku.

Przed nimi siedział lis w czarnym garniturze, białej koszuli i granatowym krawacie.

- Dzień dobry, posterunkowy Wilde i moja partnerka posterunkowa Hops, chcielibyśmy zadać panu

kilka pytań.

- Całkiem sporo o was słyszałem, proszę usiąść.

Funkcjonariusze usiedli i Judy zadała pierwsze pytanie.

- Czy zna pan może Johna Blackfura?

- Nie kojarzę.

- Pański szef ochrony.

- Nie znam imion większości swoich pracowników.

- Rok temu dał mu pan nagrodę za zatrzymanie złodzieja w tym biurowcu.

- Tak, już sobie przypominam.

- Możemy wiedzieć w jakich godzinach pracuje?

- Mogę sprawdzić w komputerze.

Lis zaczął stukać w klawiaturę, a Judy westchnęła, nie lubiła sztywności jaka panowała w takich

miejscach. W końcu biznesmen odwrócił monitor w ich stronę.

- To wszystkie dane tego ochroniarza, muszę was jednak zmartwić ponieważ jest w tym momencie na

urlopie.

- To by dużo wyjaśniało, moglibyśmy prosić o wydrukowanie tej strony?

Golden podniósł słuchawkę i zamienił parę słów z sekretarzem.

- Adam da wam ją jak będziecie wychodzić.

- Tak w zasadzie to nie mamy już więcej pytań.

- Oczywiście pani Hops

Wstali, pożegnali się i wyszli do gabinetu sekretarza który podał im kartkę z danymi podejrzanego.

Kiedy byli już w windzie Judy zagadała.

- Wreszcie wyszliśmy, nie wiem dlaczego, ale nie cierpię tej atmosfery.

- Ja też nie przepadam, ale muszę przyznać, że całkiem nieźle wymyśliłaś z tą nagrodą, nic takiego nie

było.

- Teraz przynajmniej wiemy, że facet nie mówił nam wszystkiego co wiedział.

- Za to ja zgarnąłem takie coś.

Pokazał jej zaproszenie na konferencję.

- I co z tego?

- To z tego, że oni coś kombinują, a ja chce wiedzieć co.

- Chcesz się włamać?

- Przecież dostałem zaproszenie, z podpisem i pieczątką.

- A skąd wiesz czy on ma cokolwiek wspólnego z tą sprawą?

- Jego szef ochrony dostaje urlop akurat dokładnie w dniu popełnienia przestępstwa, jakimś cudem

dostaje się do pilnie strzeżonego budynku, a potem udaje, że go nie pamięta mimo, że parę

dni wcześniej dawał mu urlop. To chyba jednak jest bardzo podejrzane. I na dodatek udawał, że niby

dał mu jakąś nagrodę bo nie chciał żebyśmy coś podejrzewali.

- No dobra, jaki jest plan?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciąg dalszy nastąpi już w następnym tygodniu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta