Gnobk

Jak to ma wyglądać?

Fanfik z Zootopii - to brzmi dziwnie, ale nie jest to niemożliwe. Powiedzcie, jakie elementy musiałby mieć taki fanfik według was? Musiałby być o Judy lub Nicku? Wątek miłosny obowiązkowy? Co sądzicie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fanfik z Zootopii - to brzmi dziwnie, ale nie jest to niemożliwe. Powiedzcie, jakie elementy musiałby mieć taki fanfik według was? Musiałby być o Judy lub Nicku? Wątek miłosny obowiązkowy? Co sądzicie?

Za ten wątek miłosny, to niektórzy cię wyświęcą, a inni przeklną. ;)

Główna zasada: jest mnóstwo zasad, ale jak jesteś dobry, to zasad brak :!:

Przede wszystkim musi się dziać w uniwersum - autor musi przedstawić to tak, by było widać, że to uniwersum Zootopii albo przynajmniej, by dało się w to uwierzyć. Dlatego przygody wilków na stacji kosmicznej nie wydają się wchodzić w grę, ale tylko pozornie - w końcu koleżanka Judy chciała zostać astronautką, a więc Zootopia ma prawdopodobnie program kosmiczny.

Mogą być bohaterowie główni, mogą być poboczni (np. fanfik o Ottertonach - czytałbym), a mogą być to wymyślone przez ciebie postacie i wciąż to może świetnie działać (patrz: Fallout: Equestria).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie fan fik może być o czymkolwiek dziejącym się w świecie Zootopii. Takie rzeczy jak wątek miłosny , kontynuowanie losów Judy i Nicka lub też pominięcie ich całkowicie zależy jedynie od decyzji autora. Może być on nawet o alternatywnej rzeczywistości w której drapieżniki noszą obroże. Wszystko co potrzebne do fan fika to ciekawy pomysł i przelanie go na kartkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie fanfic mógłby opowiadać o dalszej historii Nicka, jak był mały (tak według mnie :) )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właściwie to sam myślę nad rozpoczęciem pracy nad fikiem w tym uniwersum. Potrzebuje tylko pomysłu ewentualnie porady co byście chcieli przeczytać i niedługo pojawiłaby się pierwsza część. Oczywiście czas by to napisać też by się przydał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tych parę fanficków o Zootopii, na które zerknęłam, to zwykle kontynuacja losów dwójki głównych bohaterów. Praca w policji, jakaś sprawa do rozwiązania, kontakty z kolegami i zazwyczaj wątek miłosny - czasem nieodwzajemniony, czasem krycie się przed Bogo. Tak wygląda chyba najprostszy schemat, ale na pewno można wpaść na bardziej oryginalny pomysł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja akurat czytałem trochę angielskich i tam jest dość dużo opowiadań o tym jak Nick dziczeje lub o historii jego życia z przed spotkania Judy, ale to oczywiście zależy od ciebie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na przykład myślałem o takim czymś:

1. Historia post filmowa. Razem pracują i rozwiązują sprawy.

2. Nowa postać i nowa historia, czyli przygody nie wiem może ocelota w wielkim mieście.

3. Przeszłość bohaterów.

4. Zootpia do ciemnej strony.

Ale nie wiem ciągle myślę i jestem otwarty na sugestie. Co wy sądzicie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że to raczej Ty powinieneś zadecydować. Przecież Ty musisz mieć pomysł na fabułę i rozwój bohaterów (lub wymyślenie całkiem nowych). Choć zgaduję, że opowiadanie o Nicku i Judy cieszyłoby się większą popularnością - są to postaci, które zdążyliśmy poznać i polubić. Opowiadanie debiutanta (jak zgaduję) o innych postaciach i trochę innym świecie (Zootopia od ciemnej strony) nie brzmi już tak zachęcająco dla fanów filmu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W czwórce to głównie mi chodziło o ukazanie takiego świata przestępczego gangsterskiego. Najwyżej jeszcze się naradzę z moim "pomocnikiem" i jak będę coś miał to wystawię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie gdzieś w połowie czerwca wystawię pierwszą część. Mam wtedy więcej czasu przez sesję. Tylko dwa egzaminy to lubie. >F<

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

-O- Ale co sesje czy fika. Sesją to nie ma się co stresować tylko kolejne karteczki do wypisania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
-O- Ale co sesje czy fika. Sesją to nie ma się co stresować tylko kolejne karteczki do wypisania.

Stresujesz się sesją, a nie poprawnym napisaniem fanfika o Zootopii? I właśnie dlatego mamy tak mały fandom! I-_-I

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że egzaminy (trochę za młody jestem na studia xD) ale nue mogę się doczekać na twój Fick :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam się niczym nie stresuje. Zdam to zdam nie to nie trudno się mówi. Z fikiem też napiszę i będzie się podobał to fajnie a jak nie to cóż trudno. Musi być gorzej by było lepiej. Io_oI

A fandom może i jest większy, ale by było więcej forumowiczów trzeba by było owe forum bardziej rozreklamować. -O-

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta