Polineks

Zoomiksy, czyli komiksy o Zootropolis

W tym oto temacie możecie wstawiać komiksy związane z Zootopią lub linki do nich, a potem o nich dyskutować. <3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ej, całkiem niezły pomysł na temat!

Dzięki. Nasz wielce czcigodny Kaiser oraz stokrotka mi go podsunęli.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak więc pierwszym który chciałbym wstawić jest zdecydowanie moim ulubionym. (tu w wersji polskiejale bez ostatniego odcinka).

http://handlarz-iluzji.blogspot.com/201 ... -1-do.html

Pomysł mnie bardzo zaciekawił a wykonanie świetne. Brak kolorów (w większości) dodaje klimatu. Ładne połączenie pierwotnej wersji filmu z tą końcową. July jest postacią którą polubiłem tak samo jak Judy. Nick komendant to już w ogóle. Jak dla mnie pewne 9/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wrzucę moje 3 ulubione komiksy ze Zwierzogrodu.

Miejsce pierwsze: Black Jack autorstwa rem289

http://handlarz-iluzji.blogspot.com/2016/06/zootopia-autorstwe-rem289-tumaczenie-pl.html

świetnie przemyślany i narysowany. Moim zdaniem, ze wszystkich komiksów które miałem okazję przeczytać, najwierniej w stosunku do filmu przedstawia nam znane już postacie oraz wprowadza bardzo ciekawe nowe, tytułowego króliczego agenta Jacka i tajemniczą lisicę Cynthie o której nie wiemy na razie zbyt dużo. Dodatkowo bardzo ciekawie przedstawia wzajemne relacje Nicka i Judy.

Miejsce drugie: Zootopia: Sunderance

http://handlarz-iluzji.blogspot.com/2016/09/zootopia-sunderance-cz-i-tumaczenie-pl.html

Komiks przedstawiający alternatywną rzeczywistość gdzie Judy jest prawnikiem, Nick, tajemniczym ochroniarzem, a Zootopia bardzo mrocznym i niebezpiecznym miastem.

Judy przyjeżdża do Zootopii by bronić jej zdaniem niewinnie oskarżonego pana Wydralskiego o zabicie własnej żony. Tajemniczy lis imieniem Nick oferuje jej ochronę, gdyż komuś bardzo zależy na tym by przeszkodzić Judy za wszelką cenę.

miejsce trzecie: Zootopia: Co inni pomyślą [inter schminter]

http://handlarz-iluzji.blogspot.com/2016/07/zootopia-co-inni-pomysla-inter.html

Komiks przedstawia losy bohaterów po zakończeniu fabuły filmu. Judy i Nick trafiają na dawno zatartą sprawę, którą starają się rozwiązać.

Komiks przedstawia nam nowego bohatera. Ale mówiąc szczerze, ciężko mi powiedzieć czym on właściwie jest. Niby to zając, ale jakiś całkiem spory i z wilczym ogonem.... mimo to jest to dość ciekawa postać. Komiks powinien się spodobać zwolennikom Shippingu głównej pary bohaterów. ja podchodzę do tej sprawy ostrożniej, na szczęście w komiksie nie jest to na razie nachalnie przedstawione i jest do łyknięcia.

Wszystkie te komiksy to wciąż niedokończona historia, a w zasadzie ich początek. Kolejne części pojawiają się okresowo z różną częstotliwością w zależności od autora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwszy ma naprawdę ładną kreskę. Fajnie się je czyta. Drugi prezentuje się interesująco.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

*Szczerzy się widząc linki tylko do swojego bloga* Cieszę się, że podoba się moja praca xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
*Szczerzy się widząc linki tylko do swojego bloga* Cieszę się, że podoba się moja praca xD

I dobrze, bo odwalasz kawał świetnej roboty. Zawsze miło poczytać coś po polsku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podoba się i to bardzo. Komiksy czytałem zarówno po Angielsku jak i w twoim tłumaczeniu i jest ono naprawdę świetne. Czekam z niecierpliwością na kolejne części :). Poza tym miłe zaskoczenie, albowiem nie wiedziałem że jesteś na tym forum :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że jestem. Jak ten duch, można tak powiedzieć. Jeżeli chodzi o tłumaczenia komiksów z Zootopii to będą się pojawiać w przyszłości - zapewne możecie teraz być zaskoczeni i przerażeni ilością rzeczy z UT. Mam na kompie przetłumaczonych kilka fajnych pozycji ze Zwierzogrodu i jak tylko wróci mi stabilny, normalny internet to pojawi się trochę (sporo) prac z waszego filmu :3 Więc spokojnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne zaskoczenie to lokalizacja. Miło mi powitać scyzoryka :D. Będę czekał i niech ci Pan w GB internetu wynagrodzi :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyżbyś też miał scyzoryk w kieszeni? :D Duuuuuh wolałabym aby wynagrodził w fajkach albo ostatecznie czekoladzie. Kawą też nie wzgardzę xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Scyzoryk zawsze i wszędzie, takie już prawo tej ziemi gdzie wiecznie pizga. Bo jak to mówią, pojechać do Kielc i nie dostać Wpierdól to jak pojechać do Zakopca i nie wejść na Giewont xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no panowie szlachta! Toć to my się mogliśmy na jednakiej ustawce lać z Wisłą, ramię w ramię jak antyczni husarze i nawet żeśmy o tym nie wiedzieli. No proszę, jaki ten świat mały xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnego czasu wpadłem na pomysł, żeby zebrać najlepsze fanowskie komiksy i skompletować je w całości w postaci jakby książek w formacie pdf. Na razie zrobiłem pewną próbkę z komiksu Black Jack autorstwa rem289 w tłumaczeniu Yumi. Myślicie, ze opłaca się tworzyć taka ,,bazę" komiksów w formacie pdf?

https://megawrzuta.pl/download/b3736b2481a67925d45018a2bec98fb9.html

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, LadyMary napisał:

komiksy to raczej w cbr/cbz ;]

Cenna uwaga. Nie spotkałem przedtem (lub nie wiedziałem, że spotkałem) się z tym formatem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zwłykłe archiwa rar/zip tylko z innym rozszerzeniem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta