Kabson

For glorius eeee Disney ?

Hit czy kit ?   5 głosów

1. 1. Hit czy kit ?

• Hit
      3
    • Kit
      1
    • Nie mam pojęcia
      1

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Jak już wiecie, od kilku tygodni noszę sie z zamiarem stworzenia nowego bloga. Ciągle w łepetynie mam mętlik i próbóję ogarnąć moją wizję. Wszystko zaczęło się od chwilowego wypalenia się moich wypocin na variatkowo.pl. Po prostu czasem nie mam sił na pisanie czysto techniczne - potrzebna mi odskocznia, chciałbym pisać coś trochę bardziej lajtowo.

Postanowiłem zatem znaleźć dość ruchliwy temat na kolejny projekt - jako, że uwielbiam twórczość Disney'a wybór padł właśnie na taką tematykę. Nie żebym się czepiał i Zootopia mi się znudziła jednak wydaje mi się, że monotematyka jest gwożdziem do trumny więc na tym portalu mogłyby się znaleść niusy ze świata Disneya, recenzje, zapowiedzi filmów, ciekawostki, fanfiki i takie tam.

tymczasowe demo:

http://91.134.140.30/disney/

Serwer i tak opłacam, a jego "moc" jest na tyle duża, że spokojnie pociągnie kolejną stronkę... więc nie licząc domeny (kosz jakieś 50 zeta/rok) nic mnie nie kosztuje. Siedzę w temacie wordpressa już jakieś 4 lata wiec ogarnę to od strony technicznej a masa wtyczek z pewnością pozwoli na zbudowanie portalu znacznie lepszego od oferty blogspota - zresztą wspomniane variatkowo jest właśnie tego przykładem ;-) W skrócie - po moich modyfikacjach w jednym miejscu mamy wszystko co potrzebna aby zbudować społeczność czyli forum, bloga, automatyczne postowanie treści na Facebook'a i masę innych rzeczy ułatwiających prowadzenie takiego projektu. Ankiety i przeróżne quizy związane z tematyką również będą. Dodatkowo zamierzam zainstalować system rankingowy - skrócie za działalność na blogu otrzymywałoby się punkty dzięki którym każdy by widział kto jest w top użytkowników. Punkty można by otrzymać za komentarze, pisanie na forum, odwiedzania bloga i za wiele innych rzeczy - generalnie można ustawić to tak, że każda akcja przynosi jakieś profity ;-)

Jako, że pracuję więc nie mam problemu z zorganizowaniem nagród na konkursy a te z pewnością będą musiały się pojawić by przyciągnąć kilku writerów. Osobiście nie wiem, jak mogłoby to wyglądać jednak wiem, że warto nagradzać aktywnych użytkowników - i niby Wordpress mi na to pozwoli ale tematyka konkursów i sposób nagradzania jest jeszcze do przemyślenia - jedna ze wtyczek umożliwiłaby mi prowadzenie "sklepu" za którego towary można by płacić wspomnianymi wyżej punktami - taki tam program partnerski który po części odbiłbym sobie na reklamach wyświetlanych na stronie.

Zatem co o tym myślicie o mojej wizji ?

Projekt pod roboczym tytułem For Glorious Disney (bo jeszcze nazwy oraz domeny nie posiadam) mógłby wystartować do końca tego roku, jedynie co muszę zrobić to kupić domenę, szablon i kilka wtyczek. Jeżeli macie pomysły pod jaką domeną można by to zarejestrować to z chęcią rozważę wszelkie propozycje. Chwilowo myślałem o fanfik.pl ale to tylko jeden z pomysłów ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz, ale For Glorious to już nazwa zajęta chyba, że Mere ci pozwoli ją użyć. Nad nazwą i domeną zatem trochę trzeba pogłówkować. Na pewno pomysł brzmi interesująco i trzymam kciuki, a w razie czego postaram się pomóc w miarę możliwości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mere odpisał ;]

Cześć,

Jasne, nazwa For Glorious Disney jest wolna i chętnie widziałbym twojego bloga w naszym gronie.

Obecnie idea polega głównie na wspieraniu młodych bloggerów poprzez danie im popularności (dzięki nazwie i odnośnikom z pozostałych blogów For Glorious) i porad. Choć z tym drugim widzę, że wszystko dobrze ogarniasz. :)

Dlatego jasne, że możesz wziąć tę nazwę, ale prosiłbym cię, byś zamieścił banery do pozostałych blogów For Glorious (a ja dopilnuję, by reszta blogów zamieściła baner do ciebie).

Napisz, co o tym myślisz. :)

Pozdrawiam,

Mere

PS.

Blog o Disneyu to ambitne przedsięwzięcie, ale bardzo potrzebne. No i jeszcze Wordpress - miodzio!

Czyli zostajemy przy for glorious disney, zaczynam ogarniać temat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie pamiętam, każda pomoc się przyda ;] mam nadzieję, że kilka konkursów zorganizuje nam writerów bo w pojedynkę będzie kiepsko ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę nieładnie pisać pod pod postem, ale aż mnie korci by się pochwalić :D

Strona główna (w budowie) - jak będę miał więcej artykułów nie będzie tak "biało"

http://i66.tinypic.com/x3y4v7.jpg

Gadżet nad którym dzisiaj pracowałem - system quizów:

http://i64.tinypic.com/25z5xyv.jpg

W domyśle quizy będą złożone z 10 pytań. W trakcie ich rozwiązywania ucieka czas etc. Żeby nie było łatwo, każdy quiz da radę rozwiązać tylko raz (chociaż pewnie pytania w kolejnych edycjach będą się powtarzać...)

Co do pytań pod quizy - oto formularz ich zgłaszania:

http://i65.tinypic.com/aai35c.jpg

Oczywiście nagrodą za poprawne rozwiązanie są punkty o których parę osób już wie oraz Chwała w postaci wpisu w tabeli wyników:

http://pl.tinypic.com/m/jpbs09/1

Jutro o ile czas pozwoli zabieram się za forum bo z nim będę miał przeprawę, ehh I-_-I

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za wsparcie, jest mi bardzo potrzebne bo nawet się nie spodziewałem - w co wdepnę... skonfigurowanie mojego bloga variatkowo.pl zajęło mi około dnia - w przypadku fgd sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż prócz bloga muszę dostosować to do społeczności - ciągle coś zmieniam, dodaję ulepszam. Ale generalnie z dnia na dzień jestem coraz bliżej celu.

Muszę jeszcze zrobić ikonki forów i spolszczyć jego frontend, dodać autopostera do facebooka (bo fanpage założyłem wczoraj) i właściwie później wystarczy tylko pisać i pochwalić się reszcie fanbazy naszym projektem ;-)

Prawdopodobnie wyrobię się z tym do piątku, o ile wcześniej coś mnie nie trafi gdyż podsumowując siedzę nad tym jakieś 28 godzin...

A nowa nowość - za posty pisane na forum inni użytkownicy będą mogli dawać sobie lodołapki:

2h3d8bl.jpg

Tylko, trzeba to jeszcze spolszczyć ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ehh, kolejne +3 godziny wyjęte z życia:

Forum spolszczone, kolejna rzecz do zrobienia "odfajkowana"

http://i67.tinypic.com/2yzjw5u.jpg

A teraz odstresuję się w DOOM'ie bo nie mam głowy na dalsze dłubanie :roll: Mam jeszcze 48 godziny na chociaż połowiczne dokończenie tego ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta