adamar44

Pluszaki i inne

85 postów w tym temacie

Odkąd zobaczyłem "Zootopię" zapragnąłem zrobić pluszaka Judy. Miałem sobie ją zrobić niedługo po obejrzeniu filmu ale nie miałem czasu, potem chciałem na urodziny, potem pod choinkę, ale też nie wyszło, ale tuż po świętach zabrałem się za nią bo ile można czekać. Ale nie przedłużając:

1_by_adamar44-datkb8r.jpg

2_by_adamar44-datkb75.jpg

3_by_adamar44-datkb55.jpg

Pluszak jest naturalnej wielkości więc ma niecały metr. Na ogonku użyłem futerka żeby był bardziej puszysty. Ciuszki jak widać są w pełni zdejmowane. Na razie zrobiłem tylko ubranie w którym przyjechała do Zootopii, strój policyjny był znacznie bardziej pracochłonny a aż tyle czasu nie miałem. Ale będzie. Kiedyś... Materiały są więc na pewno będzie. Co myślicie? Jak się podoba?

Przy okazji zorientowałem się że pluszowa Judy jest bardzo rzadkim widokiem, przynajmniej jeśli chodzi o pluszaki ręcznie robione i nie robione na szydełku. Znalazłem tylko 3 przykłady (tak naprawdę to 4 ale ten jeden jest tak koszmarnie paskudny że wolę o nim zapomnieć), co mnie bardzo dziwi.

Temat nazwałem "pluszaki i inne" bo mam ramę rowerową pomarańczowo czarną oraz posiadam jasno zielone sakwy więc aż prosi się zrobienie wzorku na sakwach i dorobienie jakiegoś innego małego nawiązania (myślałem o malutkim pluszaku Nicka z magnesami w łapkach żeby się dobrze trzymał i jednocześnie nie był na stałe przyczepiony do roweru).

Edytowane przez
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Policyjny ciuszek prawie gotowy. Jeszcze tylko odznaka, torby na pasek i obowiązkowy spray na lisy :P

police_outfit_wip_by_adamar44-dax03sb.jpg

Ochraniacze w środku mają piankę eva więc są stosunkowo sztywne i trzymają kształt. Wszystko zdejmowane, zapinane na rzep. Z początku miałem zamiar zrobić jej ciuszek zachowując wykrój ubrania z filmu, ale po pierwszej próbie stwierdziłem że to nie ma prawa działać. Judy ma za duży tyłek żeby to ubranie mogło działać tak jak na filmie. Ale to tłumaczy dlaczego jak je ubrała to następny moment kiedy miała na sobie co innego było jak odeszła z policji - po prostu je rozcięła lub rozerwała bo inaczej się tego nie dało zdjąć. Tak było. Tak musiało być..... A tak bardziej poważnie to szkoda że twórcy filmów nie biorą pod uwagę ludzi jak ja, tak to musiałem kombinować i moja wersja ma całe plecy rozpinane razem z kołnierzem, inaczej się tego nie dało zrobić. Zwłaszcza że to strój jednoczęściowy. Nie wszystko wyszło dokładnie tak jak planowałem, ale tragedii nie ma. Ochraniacze na kolana następnym razem dam 2 cm wyżej, reszta jest co najmniej ok. I jak to wygląda?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :) Odznakę mam zamiar zrobić w formie naszywki bo możliwości wielu nie mam żeby zawierała odpowiednio dużo szczegółów. Innego pomysłu na zrobienie odznaki nie mam... Następna fotka będzie jak już wszystko będzie gotowe, ale to za jakiś czas. Mam zamówienie na dwie i będę musiał zrobić jej ubrania które miała po zrezygnowaniu z pracy w policji, czyli koszula i jeansy. Ale to też przyszłość.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzizas ! Kce :D Odznakę można by ściągnąć z ebay'a ale pewnie są większe i nie podpasują do 1m pluszaka :]

Czekam na rozwój projektu i może też się skuszę na zamówienie całości :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie szukając grafik znalazłem odznaki, w tym bardzo ładne, wykonane z metalu, ale o 1/4............ A plastikowe wyglądają tandetnie. Szyli jednak zostaje naszywka. Zresztą wszystko jest dość miękkie więc nagle kawał metalu lub plastiku by nieco odstawał od reszty.

Taką Judy można bez problemu zamówić, mam już dwie dodatkowe do zrobienia więc jedna więcej to nie taki duży problem :D

I tak w ogóle to są jakieś pomysły na inne ciuszki? Najlepszy pomysł zostanie zrealizowany :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może w tej niebieskiej koszulce ZPD jaką widziałem na jednym z conceptów, które dała Evka na blogu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam pojęcia o jaką chodzi... Ale t-shirty nie są najlepszym wyborem dla niej bo by musiały mieć rozpięcie do połowy pleców bo inaczej by na nią nie weszły...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naszywka jako odznaka jednak nie zadziała, koleżanka mówi że jest za małe i będą problemy podczas haftowania..... Ale poradziła druk 3D, akurat zna kogoś kto ma drukarkę i już pytanie wysłałem czy to ma sens. Moja ostatnia nadzieja.....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak sobie pomyślałem, że chyba będę potrzebował innego mieszkania bo moje graty kolekcjonerskie już mi się nie mieszczą, więc pasuje:]

Chyba, że mi odbije :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jak pasuje, czyli jesteś zainteresowany zamówieniem? Jeśli tak to napisz mi wiadomość.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

heh, pass - muszę sobie odpuścić ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na blogu w ramach rysunkowych wyzwań zrobiłem małą gierkę (temat pasował). Jako że temat ma w nazwie "(...) i inne" to wstawię to też tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B-p1Km ... sp=sharing

Wiem że jest krótka i wgl nieco biedna, ale miałem inne rzeczy na głowie, robiłem ją od zera i zajęła mi 4 dni kiedy robiłem też sporo innych rzeczy. I teraz pytanie, jest sens zrobić coś ambitniejszego?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeszedłem! Fajna, tylko krótka.

Plus za Nicka jako księżniczkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krótka bo czasu nie miałem. Ale cieszę się że mimo to się podoba :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Judy jako Mario ? świetny pomysł ;p

To własny kod czy jakiś generator ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też już sobie pograłem. Fajna zabawa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak se zrobisz to będziesz miał ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie niszcz dziecięcej fantazji! Straszny z ciebie rodzic, tato! 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta