rudylis22

Przyszłość Zootopii

130 postów w tym temacie

No ok, może i nie ma. Ale ewidentnie jakaś stara wersja scenariusza. Nick też ma inny głos...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ale właściwie to nie ma co narzekać.

Przecież jak nie patrzeć film jest dobry taki jaki jest.

Jest dobry ale mógłby być jeszcze lepszy, a dla fana im więcej, tym lepiej. Zwłaszcza, że na kontynuacje będzie musieli poczekać x lat.

Up - jak już pisałem, scenę należałoby przemontować/dostosować do obecnej wersji filmu i byłby git.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo ja wiem?

Przecież to by i tak była wersja alternatywna, podobnie jak w przypadku "Władcy Pierścieni" i "Hobbita", które dostały wersję EE. To wersje tylko dla fanów, zwykły widz któremu wystarczy podstawowa wersja wcale nie musiałby po nią sięgać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pewnie tak. To miał być film dla dzieci, było nie było. Nie mógł być zbyt długi.

No ok, ale po co wycinać kilka sekund?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dość często zastanawiam się, czemu twórcy ucinają fragmenty filmu, mimo, że są ciekawe. Sporo kiedyś np. ucięli przy Avatarze, wrzucając potem do kin wersie rozszerzoną o jakieś 15 min. bodajże. Cóż dodatkowy zarobek niby... ale nie zawsze rozszerzone filmy z powrotem trafiają do kin/dvd a mimo to sporo zawartości jest poucinanych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka sekund tu, kilka sekund tam i robi się z tego kilkanaście minut...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dość często zastanawiam się, czemu twórcy ucinają fragmenty filmu, mimo, że są ciekawe. Sporo kiedyś np. ucięli przy Avatarze, wrzucając potem do kin wersie rozszerzoną o jakieś 15 min. bodajże. Cóż dodatkowy zarobek niby... ale nie zawsze rozszerzone filmy z powrotem trafiają do kin/dvd a mimo to sporo zawartości jest poucinanych

Mamy potem dwa rodzaje filmów z dodatkowymi scenami:

Extandet Edition - tzw. wersja rozszerzona, jak "Władca Pierścieni" i "Hobbit", gdzie jednak nadal nie dodano wszystkich scen.

Director's Cut - wersja reżyserska, jak np. "Królestwo Niebieskie" Scotta.

Niestety, wiele z tych filmów nie trafia na polski rynek na BD/DVD - jak w. w. film lub "Tańczący z Wilkami" Costnera w wersji 240 minut lub "Waterworld".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka sekund tu, kilka sekund tam i robi się z tego kilkanaście minut...

Nie ma tego aż tyle, żeby nazbierało się kilkanaście minut, co najwyżej pięć minut wszystkiego. Niektóre ujęcia są bardzo krótkie, a wiele wnoszą do filmu, poszerzają wiedzę o świecie i imersje z nim.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie ma tego aż tyle, żeby nazbierało się kilkanaście minut, co najwyżej pięć minut wszystkiego.

Pięć minut ze scen, o których wiemy. Kto wie, ile materiału było w ogóle i ile trafiło do kosza.

Niektóre ujęcia są bardzo krótkie, a wiele wnoszą do filmu, poszerzają wiedzę o świecie i imersje z nim.

No już bez przesady. Kolorowe pismo w skrzynce na listy rzeczywiście tak wiele wnosi? Liczy się też dynamika całości, posuwanie akcji naprzód. Film był, nijak nie patrzeć, adresowany do młodszego widza, którego raczej nie interesują takie smaczki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oki, ale te sceny są już wykończone, to nie jest storybord czy inna uproszczona wersja, więc takie wycinanie trochę dziwi i razi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może wyjdzie kiedyś wersja rozszerzona. Chociaż byłoby to duże zaskoczenie bo nie pamiętam animacji która dostała by wersje rozszerzoną, a szkoda bo mogłoby to rozbudować odrobine uniwersum

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

17 minut. Wiem, bo mam.

Chyba, że Piszesz o scenach nieukończonych, to tak, jest coś takiego. W sumie są to trzy płyty Blu-Ray.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli coś przestrzeliłem, w każdym razie to 17 minut więcej ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i to całkiem fajnych scen

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponoć Mel Gibson negocjuje wydanie czterogodzinnej wersji "Braveheart" a ja chętnie zobaczyłbym tę czterogodzinną wersję "Tańczącego z Wilkami".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakoś nie słyszałem nigdy o rozszerzonych wersjach filmów Disney'a więc na za wiele bym nie liczył. Chyba, że jakieś komiksy zostałyby stworzone ciągnące historie lub opowiadające nie opowiedziane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy inne filmy Disneya, np. "Frozen" mają tak dużo, wykończonych scen niewykorzystanych?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tego ja nie wiem. Jednak mimo wszystko nie wydaje mi się by coś takiego zrobili. "Piraci z Karaibów" mogliby pewnie być takim filmem coś z uniwersum Marvela ale jednak nic nie widać. Zwierzogród może mieć, ale ostatecznie zostaną przy tym by zostawić to jako dodatki lub ciekawostki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z drugiej strony na wersji rozszerzonej można zarobić extra ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak samo jak na dodaniu płyty DVD do gazety.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
z drugiej strony na wersji rozszerzonej można zarobić extra ;)

Ba! można ją ponownie wypuścić do kina, a potem na DVD, BD i UHDBD ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Disney mógłby wydać Zootopię w 4K, może bym wtedy taki TV kupił :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta