Rukio

Jak myślicie, w którym momencie Nick poczuł do Judy "coś więcej" ?

Pragnę uprzedzić , że przez użycie słowa chemia nie miałem na myśli miłości , a raczej pierwsze pozytywne uczucia.

Wracając do tematu wydaję mi się , że takim przełomem było gdy Judy uratowało Nickowi życie przed Miauczukiem :

"Karotka , uratowałaś mnie " na co ona odpowiedziała "Słaba płeć misiu pysiu" . Dla mnie właśnie to doprowadziło do tego , że później Nick się za nią wstawił , a w następstwie zakiełkowała ich przyjaźń . Jak wy to widzicie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że Judy zaskarbiła sobie uznanie Nicka, gdy zrobiła go na szaro z tym długopisem przerzuconym przez siatkę na parkingu, oraz u Pana Be, gdy to ona pobratała się z szefem mafii - Nick był zazdrosny, trochę zdegustowany, ale na pewno nabrał wtedy do Judy szacunku, gdyż poszedł z nią do dystryktu Rain Forrest - ale, Masz rację, taka prawdziwa chemia zaczęła się chyba od wizyty o jaguara. Swoją drogą, scen budujących relacje między nimi mogłoby być więcej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z tobą i dodałbym jeszcze scenę w której wchodzili do oazy nudystów gdy stwierdził "odważny pluszak".

Może nie było to najmilsze , ale uznanie to w końcu uznanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zgadzam się z tobą i dodałbym jeszcze scenę w której wchodzili do oazy nudystów gdy stwierdził "odważny pluszak".

Może nie było to najmilsze , ale uznanie to w końcu uznanie.

A to nie był sarkazm? W końcu nic wielkiego się tam nie działo, a dla wszystkich łącznie z Nickiem było całkowicie normalne. Po prostu wiedział, że Judy jest ze wsi, więc miał pewność, że golizna to dla niej problem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie to jednak ta scena gdy go ratuje jest tym początkiem więzi. Ale równie dobrze można powiedzieć że wszystko zaczęło się od pierwszego spotkania. Jakby nie patrzeć by coś się zaczęło najpierw trzeba się spotkać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech znowu się czepiam. Mieliście jakieś inne tłumaczenie czy oglądaliście z napisami?

Scena z lianami - ja tam wyraźnie słyszę "słaba płeć LISIU pysiu".

Oaza - "wow, TWARDY pluszak".

Więcej nie pamiętam :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O tłumaczenie. Podaliście inne wersje i jestem ciekaw czy są inaczej zdubbingowane czy po prostu odtwarzaliście z pamięci (czyt. niedokładnie) wyrażenia z komentarza pierwszego oraz trzeciego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A oto. To po prostu niedokładne odtworzenie. Wiem że to inaczej brzmi dokładnie tak jak to opisujesz w szóstym. Takie rzeczy się zdarzają. Sam wiem jak cytuje a ktoś mnie poprawia choć wiem że dobrze napisałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wydaje mi się, aby można było wskazać konkretny moment. To nie jest - brak chemii-czary mary-chemia. To wszystko jest bardzo stopniowe i rozmyta, a granica znajduje się na gradiencie. To znaczy, chodzi o to, że nie ma granicy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i ja wystartuję z nową dyskusją ;-)

Oglądając ten film poraz n-ty raz zaczęłam się zastanawiać w którym momencie filmu Nick poczuł "coś więcej" do Judy ? Ten moment w filmie naprawdę ciężko wyczuć - moim zdaniem była to scena, w której Nick wstawił się u Bogo za Judy (która prawie oddała odznakę...) A to z tego powodu, że musiał mieć flashbacka o którym mówił w scenie z wagonikiem, postawił się w jej sytuacji i odpowiednio zareagował.

A może... to była to dopiero pamiętna scena pod mostem ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Choć uważam, że Judy i Nick powinni pozostać przyjaciółmi, to jeśli miałbym mówić o momencie e którym zaczęli czuć "coś więcej" to mówił bym właśnie i scenie w wagoniku i po pogoni za Miauczukiem. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem są trzy momenty w których coś między Judy i Nickiem rozkwitło. Najpierw na lianach, później z Bogo i szczera rozmowa w wagoniku. Na lianach padły pierwsze szczere miłe słowa pomiędzy bohaterami, po czym nick odwdzięczył się niejako Judy za uratowanie życia ale widać, ze również z sympatii po czym przypieczętowała to właśnie ta pierwsza szczera rozmowa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako,że temat był już poruszany i miał założony osobny temat, to przenoszę to dyskusję właśnie  tam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Polineks napisał:

Jako,że temat był już poruszany i miał założony osobny temat, to przenoszę to dyskusję właśnie  tam.

naciskając ten link przenosi mnie właśnie do tego tematu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minute ago, Wolf napisał:

naciskając ten link przenosi mnie właśnie do tego tematu

Tak, bo od razu połączyłem oba tematy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie, te forum trochę inaczej "robi robotę" ;p

A wracając do tematu... Nick nie ratowałby Judy przed Manchasem, gdyby nie miał w tym swojego interesu.... Z tego co wiem, w filmie miała być scenka w której rodzice Judy odwiedzają ją  w jej kawalerce "przypadkiem" trafiając na Nicka... możliwe, że od tego momentu coś zaiskrzyło. Wiem, że gdzieś ją widziałem i... pustka :]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie o tę scenę mi chodziło. Zauważcie, że Nick nie ma na szyi tame collar, więc ta scena miała pojawić się w filmie. Wracając do Manchasa, Nick nie miał żadnych logicznych powodów, by pomóc jej dokładnie w tym momencie. Dyktafon ? Sorry, ale zaginąłby razem z nią.... jakby pantera ją dopadła :]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No dobra... A co powiecie na fakt, że Nick nazwał Judy po imieniu tylko jeden raz przez cały film ? Dokładnie  w tym momencie:

sssss-1-08-21-367.jpg

Przez CAŁY film, zwraca się do niej per Karotko, ewentualnie woła ją po nazwisku. Jak wiemy, Nick jest naprawdę świetny w ukrywaniu swoich uczuć więc zgaduję, że coś zaiskrzyło przed tym momentem filmu, po prostu z powodu sytuacji zapomniał, że ktoś może go zranić... czyli zawężyłam obszar poszukiwań :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie musiał też poczuć to "coś więcej" przed sceną w kolejce linowej, bez przesady nie opowiada się głęboko ukrywanej historii swojego życia komuś kogo tylko szanujemy. Więc najbardziej prawdopodobne, że w trakcie ucieczki przed Miauczukiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj po raz setny (albo i 2-setny) oglądałam całą scenę na moście i...

2mrh40i.jpg

Dokładnie w tym momencie Nicka musiało coś uderzyć, gdyż po pierwsze przed momentem wstawił się za Judy a po drugie... Zwrócił się do niej "Officer Hopps" czyli po prostu uznał, że jest w 100% funkcjonariuszem policji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie to moment przed tym całym zajściem, gdy Judy uratowała go od upadku na lianach. Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał nazwała go wtedy "lisiem pysiem" i niedługo potem on się za nią wstawił przed Bogo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akurat nie brałabym pod uwagę polskiego tłumaczenia tutaj masz listę co nasi tłumacze doszczętnie sknocili. Jednak coś w tym jest niemal każdy z nas twierdzi, że to po pościgu coś między nimi "pykło"

Ahh, witamy na forum ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta