LadyMary

Co sądzicie o kontaktach ?

Jako, że przymierzam się do noszenia soczewek kontaktowych zastanawiam się w czym są tak naprawdę lepsze od okularów? Ktoś z Was je nosi ? Mam niewielką wadę wzroku, więc mogłabym zrezygnować z wizerunku okularnicy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś spróbowałem się przerzucić na kontakty i dałem sobie spokój. Może i komfort noszenia jest większy, ale zakładanie i zdejmowanie jest szalenie upierdliwe. Jak nie masz cierpliwości - odradzam. Co się naklniesz to Twoje. No i koszty - okulary kupisz raz i masz, na soczewki wybulisz więcej. Zresztą od okularów tak czy siak nie uciekniesz, bo soczewki się sprawdzają tylko w sterylnych warunkach. Na wyjazd w góry czy na biwak odpadają.

Z drugiej strony moja siostra nosi kontakty i zachwala.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Choć sam nie mam wady wzroku, aczkolwiek posiadam okulary zerówki z fotochromem i filtrem blue UV, ponieważ mam śmieszną przypadłość, że moje oczy są wrażliwe na światło słoneczne i szybko się męczą przy sztucznym naświetleniu np. ze świetlówek oraz od ekranu komputera, to z moich obserwacji wynika, że sszystkie osoby, które znam i noszą soczewki, mają i tak również okulary, których używają raczej częściej. Soczewki zakładają, gdy akurat nie pasuje im zakładać okularów. Jeśli ci przeszkadzają okulary, w sumie możesz wypróbować soczewki i sama się przekonasz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako okularnik bez wyboru, który jest na nie skazany od 3 roku życia, jestem zdecydowanie za pinglami. Nie lubię babrać paluchem przy oku. Wolę nosić coś na nosie niż bawić sie z takimi pierdołami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałam,że osoby z soczewkami nie noszą pingli. Sama się obawiam wkładania palca w oko ale jakoś to inni robią- magia czy co ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze dobrane okulary nie szpecą ;-)

Mogę się wypowiedzieć, bo noszę kontakty od 3 lat, 15 lat nosiłem okulary. Prawdą jest fakt, że od "obrylunku" nie uciekniesz - mi osobiście lepiej się pracuje przy PC w okularach niż soczewkach. Te ostatnie nie posiadają filtrów więc wzrok przy monitorze szybko się męczy. Drugą sprawą są stany chorobowe - zaleca się nie zakładanie tego ustrojstwa jak masz gorączkę itp. Oko jest wtedy suche i soczewki potrafią "szczypać". Osobiście mam 2 pary okularów (jedne z korekcją, do pracy przy PC bądź noszenia w domu, drugie zerówki Transitions XTRActive do auta (btw, polecam tę technologię. Gdyby nie moja duża wada wzroku nosiłbym je cały czas)

Co do zakładania soczewek zgodzę się z Jan van Dzban - początki są naprawdę trudne, oko musi przyzwyczaić się do dotyku. W moim przypadku zakładania soczewek uczyłem się dwa tygodnie !

Koszty... nikt tutaj nie wspomniał, że prócz soczewek musisz zakupić płyn do ich przechowywania. Ogólnie roczny wydatek na luksus chodzenia bez pingli to ok 600 zł.

No i zalecam przed zakupem skontaktować się z okulistą bo okulary a soczewki to dwa odmienne światy ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałam, że to mniej skomplikowane. Nie wiem czy sobie poradzę bo próbowałam dotknąć oka i nie daję rady:/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie jest skomplikowane, po prostu oko musi przyzwyczaić się do dotyku. W trakcie wizyty u okulisty dowiesz się wszystkiego.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta