rudylis22

Gra na podstawie "Zootopii"

Ostatnio na blogu pojawił się post na temat Zootopii jako gry. Sam zastanawiałem się od jakiegoś czasu nad takim pomysłem i nad tym, jak takowa gra powinna wyglądać.

Jako, ze mamy do czynienia z ogromnym miastem, którego film nie pokazał nam w całości, to takowa gra powinna być tzw. sandboxem, czyli grą z otwartym światem a la GTA lub Watch Dogs ale co dalej? Disney na pewno nie zgodziłby się na "strzelankę" jak w. w. tytuły, więc co w zamian?

Myślę, że broń w jakiejś formie powinna trafić do gry (na strzałki, paraliżująca, itp.) ale gra mogłaby oferować np. prosty system walki wręcz (do którego Judy jako zwinny i skoczny królik nadaje się idealnie). Ostatnio moją uwagę zwróciła gra robiona na Unreal Engine 4, która będzie mieć premierę na Stamie 28 marca:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=28804

Mamy tu ładną, kreskówkową grafikę i prosty system walki wręcz i tak mogłaby wyglądać nasza growa Zootopia. Myślę też, ze takowa gra powinna też oferować sporo elementów platformowych oraz logicznych (wspinanie się, skakanie, szukanie drogi, proste zagadki logiczne, itp.). Motorem gry powinna być praca policjanta w tytułowej metropolii oraz jakieś duże, główne śledztwo + misje poboczne. Co o tym myślicie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja opinia przedstawiona jest na blogu. Tutaj powiem jedynie, że sanbox, ewentualnie open world byłby rzeczywiście idealny, jednak ja głosuje za ograniczeniem walki do minimum, ważniejsze powinno być zbieranie poszlak, analiza dowodów, przesłuchiwanie świadków itp. Oczywiście odrobina akcji by nie zaskoczyła, ale jeśli już to w formie pościgów, ucieczek albo przekradania się przez teren zastrzeżony. Jednak tak po za tym pomysł na główne śledztwo plus poboczne jest naprawdę dobry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem, walka i ogólnie sekwencje akcji były by potrzebne, aby gameplay był zróżnicowany a nie nudny i powtarzalny. Można by też inaczej eksplorować każdy region miasta, np. Canal District za pomocą łodzi, skuterów czy motorówek, Tundrę za pomocą skuterów śnieżnych, itp. Samochody niczym w GTA też byłyby przydatne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten świat ma wielki potencjał. Zarówno na kontynuacje, jak i jakąś grę. Tylko w przypadku Disneya to skończyłoby się na gniocie typu "rozwiąż sprawę łącząc kulki"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Disney sam nie może już zrobić żadnej gry, gdyż zamknął Disney Interactive oraz Lucas Art i ewentualną grę musiałby zlecić zewnętrznemu studiu (Ubisoft?).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myśle, że mogła by się przy takiej grze sprawdzić rozgrywka podobna do Lego: Undercover, tam też sterowało się policjantem rozwiązującym sprawę, otwarty świat, etc. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, rudylis22 napisał:

Disney sam nie może już zrobić żadnej gry, gdyż zamknął Disney Interactive oraz Lucas Art i ewentualną grę musiałby zlecić zewnętrznemu studiu (Ubisoft?).

Telltale.

Mamy murowany hit.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gry od Telltale nie zmieniają się od lat, są takie same i brzydkie graficznie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i są prawie takie same. Ale fabularnie zdaje się wymiatają. Może jeszcze jakby Disney ich przycisnął pod względem grafiki, to byłby hit?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie otwarty świat, system znajdziek, a sama rozgrywka coś jak... no nwm... Sly Cooper?

Skradanie? check

Różnorodne misję w postaci minigierek? check

Ta gra może nie ma aż takiego otwartego świata, ale to nie szkodzi, jeśli gra miała zbilansowaną rozgrywkę, która nie zanudza po godzinie gameplayu, to biere w ciemno

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znajdźki ? Najgorsza rzecz w grach ever ;) Co do przygodówek Telltale, fakt graficznie są ubogie ale w grze na podstawie filmu wolałbym dobrą fabułę a to spece od tego typu rzeczy (grałem w większość ich dzieł).  GTA w świecie Zootopi to jak  Simpsons: Hit & Run może i by wypaliło ale kalka ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko teraz jest kalką, zwłaszcza w grach, gdzie każdy zapożycza od innych, ulepszając lub modyfikując stare założenia.

Zapomniałem o takich tytułach, jak "Sly Copper" oraz "Rachet and Clank".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

The Simpsons: Hit & Run, o tak wspomnienia wracają... ile ja się namęczyłem przy ostatnim zadaniu...

@rudylis: nie żeby coś, ale w Ratchecie to tam więcej strzelania jest :V

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jest, ale to też taka kreskówkowa platformówka a nowa odsłona z 2016 r. jest świetna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jest jest :3

Szkoda, że nie mogę go splatynować, przeszedłem całą grę 3 razy i nie mogę zrobić trofki z Groovitronem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam się martwię, czy w ogóle skończę "Zeldę"? Przez nią nie gram w ogóle w "Horizon Zero Dawn" a dziś doszedł nowy "Mass Effect" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta