rudylis22

Rocket i Groot - idealne Disneyowskie postaci?

159 postów w tym temacie

Zawsze mogą stworzyć alternatywną wersję wydarzeń. Ostatnio w filmach o superbohaterach widzimy za dużo śmierci...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby. Gunn ma jeszcze sporo czasu na zmianę decyzji.

Teledysk promujący wydanie Blu-Ray oraz UHDBD.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu znalazłem czas na obejrzenie drugiej części strażników i... jestem kurde, pod wrażeniem - dawno nie widziałem filmu z taką "pompą" - już po pierwszych 5 minutach filmu wiedziałem już, że jakaś wersja BD wyląduje u mnie z dumą na półce. Świetna akcja i dialogi (mówię o ang, polskiego nie chcę:P) no i Rocket, który właściwie ukradł cały "show" tak, że film mógłby spokojnie nazywać się "Rocket i Strażnicy Galaktyki". Gorąco polecam fanom jedynki. Mam nadzieję, że sequel Zootopi będzie równie dobry co ten film.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że Rocket bardziej ukradł pierwszą część, niż drugą (tutaj bryluje chyba jednak Yondu) ale i tak jest świetny. Napisy do wersji cyfrowej są lepsze niż te kinowe i zamiast "niby bobra" mamy tu "śmietnikową pandę" ;) a biedny Rocket przez pierwsze 20 minut filmu jest kolejno: głupim szopem, śmietnikową pandą, małpą, pieskiem i lisem ;)

Ja nie pogardziłbym polską wersją ale najpierw chciałbym zakupić wersję UHDBD i może Ty byś mi pomógł? Tzn. chodzi mi o to, jak tu wygląda cały proces zamawiania/zakupu filmu?:

https://www.zavvi.com/blu-ray/guardians-of-the-galaxy-vol.2-4k-ultra-hd/11511267.html?widget_id=524013

Doszukałem się tylko, że standardowa wysyłka (10 dni) to koszt dwóch funtów, a wysyłka w terminie 3-5 dni to koszt siedmiu funtów, ale jak wygląda sam proces zakupu? (niestety, mój angielski jest bardzo ograniczony ...)

A jak tam komiksy? Kupiłeś coś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do komiksów - nie, niestety chwilowo mam ograniczenia (szukam nowego środka lokomocji...)

Co do filmu, to samo jest na amazonie - kilka złotych drożej ale pewniak, że dojdzie:

https://www.amazon.co.uk/Guardians-Galaxy-Vol-2-UHD-Blu-ray/dp/B073XJSZR5/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1502480663&sr=8-1&keywords=guardians+of+the+galaxy+2+4k

dwa egzemplarze w preorderze to 61.02 funta (wraz z wysyłką z DE do PL DHL'em) więc moglibyśmy zaoszczędzić :)

Bo wątpię, by w u nas janusze biznesu na allegro to dali za mniej niż 160-200 zeta :/

Co do tłumaczenia, trash panda to to samo (potocznie) co szop... znowu tłumacze położyli pałę.

I fakt, z Yondu mamy kilka fajnych scen - najbardziej mnie rozwaliła ta, w której ci dwaj twardziele robią się naprawdę bardzo miętcy. Ale bez spoilerów ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w ogóle nie będzie wersji UHD, tylko BD, BD 3D oraz DVD, pytałem już u źródła, czyli dystrybutora, Galapagos Film.

Ale Ty chcesz brać zwykłego Blu-Reya, tak? Bo ja UHDBD (który i tak zawiera zwykłą wersję BD).

Ten sklep Zavvi jest bardzo chwalony przez osoby kupujące za granicą. Ile konkretnie wyniesie wysyłka z Amazon.uk? Ja kupuje stamtąd tylko artbooki, ale przez osobę drugą. Na Zavvi zwykły BD kosztuje 15 funtów, czyli za moją i twoją wersję wyszłoby 40 funtów + wysyłka po daw lub siedem funtów do każdego z nas.

Te 61.02 funta to też za 1xUHDBD +1xBD?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wezmę UHD na przyszłość :)

Te 61,02 to już podliczone z wysyłką do PL kurierem z trackingiem, Zaavi wyświetla mi coś takiego:

2nja521.jpg

Czyli taniej jest z amazonem, bo standard delivery to przesyłka nierejestrowana... a ta może zaginąć.

Ah, paczka z amazon (nie priorytet czyli idzie z 2 dni dłużej) to tylko 58,2 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

A ile dokładnie idzie przesyłka z Amazon.uk?

Artbooki w pre orderze idą mi pięć dni (np. gdy premiera jest w piątek to ja mam u siebie już w środę), więc filmy powinny iść tyle samo, zwłaszcza, że to też pre order.

Możemy się dogadać, ja bym Ci zrobił przelew z konta, tylko wylicz ile dokładnie i mam nadzieje, że to jest region free ;)

Ciekaw jestem, jakie są napisy na Blu-Reyu dołączonym do UHDBD? Na UHDBD na pewno nie ma polskich ale może na BD będą?

Statuetka Rocketa i Groota od tej samej firmy, co ta fajna figurka za 1000 zł:

GotG-Vol-2-Rocket-and-Groot-Statue-001.j

GotG-Vol-2-Rocket-and-Groot-Statue-003.j

GotG-Vol-2-Rocket-and-Groot-Statue-009.j

Edytowane przez rudylis22
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do mnie ok. tygodnia - z pełnym trackingiem.

Na chwilę obecna kurs gpb to 4,70 więc całość wyniesie 192 zeta do podziału na dwóch + przesyłka twojego egzemplarza pocztą (nie wiem ile, z kopertą bąbelkową pewnie z 8 zeta).

Możemy zrobić tak, że sam to opłacę, a jak dojdzie to dopiero się rozliczymy - tak będzie pewniej ;]

Fajne są te figurki, ale ceny mają z kosmosu ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

192 zł za dwie sztuki UHDBD to nie za mało?

Sam pisałeś, że " dwa egzemplarze w preorderze to 61.02 funta", czyli powinno być ponad 300 zł na dwóch.

W każdym razie, możemy zrobić tak, jak piszesz. Ja biorę kasę ostatniego sierpnia, więc zrobiłbym ci przelew albo wtedy, albo po wysyłce? Nie wiem, możemy to jeszcze ustalić.

Statuetka kosztuje 100 dolarów, więc jest tańsza od figurki, która bardziej mi się podoba, ale jej koszt to 230 zł i chyba i tak nigdzie nie można jej kupić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

26,99 funta za jeden egemplarz + 5,70 GPB za przesyłkę.

Właśnie złożyłem preorder, też mnie dziwi jak tanio to wyjdzie :)

Rozliczymy się, jak płytki do mnie dojdą :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 8/11/2017 o 13:20, Kabson napisał:

W końcu znalazłem czas na obejrzenie drugiej części strażników i... jestem kurde, pod wrażeniem

Ja również - to naprawdę dobry film ;-)

Mogliście mnie powiadomić o wspólnych zakupach, dorzuciłabym się na trzeciego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Heh, trzeba było czytać wątek.

Warto brać UHDBD, bo są tam w końcu aż dwie wersje filmu: UHDBD i zwykły Blu-Ray (w USA także wersja cyfrowa).

Tekst "piosenki" "Guardiand Inferno":

Getting down and dirty with a procyon lotor *
Got no people skills but he's good with motors
That weird thing by his side an infantilized sequoia
The two of them walk by, people say "Oh boy-a"

They ask me why I'm bringin'
A baby into battle
That's really irresponsible
And getting them rattled

I say "Give me a break
Get off of my back dammit
I didn't learn parenting
My daddy was a planet"

Zardu Hasselfrau**
Zardu Hasselfrau
Hey!

Zardu Hasselfrau
Zardu Hasselfrau
Hey!

[Instrumental break]

In these times of hardship
Just remember
We
Are
Groot

Pierwsza zwrotka dotyczy Rocketa i Groota:

* Procyon lotor - to łacińska nazwa szopa pracza. Rocket jest zmodyfikowanym genetycznie szopem i do niego odnosi się ten wers.

** Zardu Hasselfrau - tak Gamora przekręciła imię i nazwisko bohateraz z dzeciństwa Star-Lorda, którym był David Hasselhoff.

Kto jest kim w teledysku:

Kosmiczny teledysk to nie tylko występ Hasselhoffa, który z dystansem podchodzi do własnej osoby. W klipie pojawią się również inne gwiazdy „Strażników Galaktyki”. Wśród członków fikcyjnego zespołu The Sneepers możemy dostrzec dobrze znane twarze. Jest młodszy brat reżysera „Strażników” Sean Gunn, który wcielił się w filmie w Kraglina - lojalnego druha Yondu. Pastelowy garnitur, fryzura na młodego Czesława Niemena i charakterystyczny wąs sprawiają, że młody Gunn wygląda jak z „Gorączki sobotniej nocy”Michael Rooker, który zagrał Yondu, też prezentuje swoje umiejętności taneczne i muzyczne jako klawiszowiec. Zoe Saldana, czyli filmowa Gamora pokazuje swoje wdzięki w obszytym cekinami kostiumie. Karen Gillan, która zagrała Nebulę, tym razem wcieliła się w wokalistkę. Aktor wciela się również we... lwa. Gorącym rytmom daje się ponieść także Dave Bautista, czyli filmowy Drax. W teledysku z gołym torsem, peakesami i stylowym afro gra na gitarze i waltorni. Reżyser filmu, czyli James Gunn także przygrywa Hasselhoffowi jako perkusista wystylizowany na Elvisa Presleya. Jak to w produkcjach Marvela bywa, nie mogło zabraknąć Stana Lee. W teledysku pojawia się też roztańczony robot. Na końcu okazuje się, że pod maską ukrywał się sam Chris Pratt, czyli filmowy Starlord

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marry, mogę dodać do preorderu egzemplarz dla CB, każdy skorzysta bo podzielmy wysyłkę z DE na 3 części. Więc jak chcesz, to wal na PW albo tutaj - masz czas do 4go września bodajże.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Tak, czwartego jest premiera w UK, 20 w Polsce (ale bez UHDBD).

Tak wyglądałby komiksowy "Infinity War":

20369192_1801095416777864_81387433766988

Wiem już, że polskie napisy na zwykłym Blu-Rayu są tylko w wersji Czeskiej i polskiej.

Tak w ogóle to fajnie, że GofG vol 2 Wam się podoba, bo na FW teraz ocena spada w dół, bo jest sporo 3 i 5/10, bo oczywiście 8/10 to za wysoka średnia dla tak złego filmu ... O.o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A widzieliście to?

W Disneylandzie w maju lub w czerwcu otworzyli atrakcje związaną ze Strażnikami, tzw. "Mission Breakout", ludzie stali ponoć po pięć godzin w kolejce po bilety:

mission-breakout-guardians-of-the-galaxy

mission-breakout-guardians-of-the-galaxy

Reklama wydań DVD, Blu-Ray i Blu Ray Ultra HD stylizowana na lata 90-te:

A tutaj, jakby film wyglądał na VHS:

A także unboxing wydania UHDBD:

Dodatki tylko na wersji Blu-Ray. Ciekawe, czy w wersji z UK też będzie ten plakacik? Bo na kopię cyfrową chyba nie ma co liczyć, ona jest tylko w wersji z USA.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam pojęcia, dowiemy się za max miesiąc ;-)

Ahh, przesyłka jest dzielona na 3 :)  - swoją drogą szkoda, że Disneyland jest tak daleko :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Pojawiła się już recka wydania UHDBD GofG vol2 - BD - 5 gwiazdek za obraz, UHDBD - 4,5 gwiazdek:

The printed press release packed in with the screener copy of Guardians of the Galaxy Vol. 2 states that the digital version features HDR-10 or Dolby Vision; there's no indication that Dolby Vision is included on this disc but it at least leaves the door open for the possibility of future physical copy content from Disney with the new color enhancement format. Regardless, the standard 4K/HDR UHD, presented at 2160p and likely upscaled from its reported 2K digital intermediate (albeit from an 8K source and, per IMDB, Dolby Vision), marks a quality debut to the format for Disney. The boost in color is the most immediately notable quality over the standard Blu-ray. Color depth shows marked improvement. Yondu's blue skin may be the most immediately obvious beneficiary, but the film's broad-spectrum color palette, which includes an insanely diverse collection of both skin tones and outer space elements (various stars, starship engines, laser blasts, explosions, and so on) produce impressive vibrancy and accuracy even over the first-rate Blu-ray presentation. The image appears a notch darker, but that doesn't interfere with the sheer quality of the precisely nuanced palette. Details are firmer as well, though only by degrees, not leaps. The UHD reveals more tangible skin textures, particularly on Drax, while also revealing improved clothing lines and fabric textures. Surfaces areas, which are very diverse and range from ultra-clean and smooth to well worn and dirty, are all showcases for the heightened complexity. Back levels remain perfectly deep here, an area where other UHD discs tend to struggle. The boost in clarity does render the movie a bit more artificial-looking over the Blu-ray, a bit more naturally smooth and plastic-like in places, but once the eyes become accustomed to the presentation it becomes quite easy to appreciate the improvements. Disney has certainly come out of the gate strong.

http://www.blu-ray.com/movies/Guardians-of-the-Galaxy-Vol-2-4K-Blu-ray/182005/

Dodatki na BD:

• Visionary Intro (1080p, 1:39): Director James Gunn briefly discusses the film's story and evolution for the franchise.

• Bonus Round: The Making of Guardians of the Galaxy Vol. 2 (1080p): A four-part feature.

• In the Director's Chair with James Gunn (8:36): A look at the first film's success, ideas and visions for the second film, Gunn's dedication and abilities, love for his cast, the cast's love for him, and more. A basic pat-on-the-back piece.
  • Reunion Tour: The Music of Guardians of the Galaxy Vol. 2 (7:37): A discussion of the important part music plays in the series.
  • Living Planets and Talking Trees: The Visual Effects of Vol. 2 (10:44): As the title suggests, a closer look at the film's dazzling special effects.
  • Showtime: The Cast of Vol. 2 (10:41): A quick run-through of the cast and what makes them a perfect fit for the film and a family on- and off-screen. Another three-cheers-for-everyone! piece.
  • Music Video (1080i, 3:35): Guardians Inferno by The Sneepers Ft. David Hasselhoff. The video is made to reflect a 70s-style presentation, including scan lines and a ~4x3 aspect ratio.

• Gag Reel (1080p, 3:41).

• Deleted Scenes (1080p, 5:04): Adolescent Groot Extended, Memorial to the War on Xandar, Kraglin and Quill Talk Tunes, and Mantis and Drax Feel the Sadness Extended.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta też jest fajna:

mini_72555.999742.marvel-rocket-gotg-dou

I takie coś:

11245652-1124463814777192.jpg

11204390-9004345683245526.png11204389-1654345683239178.png

11482130-1344488475351698.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Tak, to jest jeden epizod z przepustką na cztery kolejne.

Ja zakupiłem wersje cyfrową w czerwcu za 60 zł. Na początku czerwca pojawił się epizod 2 o Rockecie, a 22 sierpnia pojawi się e3 o Gamorze. Kolejne epizody prawdopodobnie w październiku i w grudniu.

Na PS4 to ja teraz kupuję "Uncharted Zaginione Dziedzictwo" a jeśli idzie o komiksy to właśnie ukazał się "Grzech Pierworodny" w którym to komiksie dochodzi do spotkania Rocketa z Punisherem ;)

Grzech-Pierworodny-Original-Sin-2-670x10

http://planetamarvel.net/grzech-pierworodny-recenzja/

DHfrjDMV0AAP5DO.jpg

Grafika do "Infinity War".

Trzeci epizod gry Telltale:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc na animację Rocketa w Vol.2 mam nieodparte wrażenie, że łapy maczali przy tym fachowcy z Zootopii...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta