rudylis22

Rocket i Groot - idealne Disneyowskie postaci?

159 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

W "Guardians of the Galaxy vol2"?

W sumie to nawet nie wiem, kto robił efekty do filmu? ILM?

Efektami specjalnymi zajmowały się studia: Moving Picture Company, Framestore, Luma Pictures, Method Studios, Lola VFX, Cantina Creative, Sony Pictures Imageworks, CoSA VFX, Secret Lab, Rise Visual Effects Studios, Technicolor VFX, Proof i The Third Floor. Przy pracach nad filmem wykorzystano 2750 ujęć z efektami specjalnymi, które stanowią około 90% produkcji[

Uuuu ... tyle studiów opracowywało efekty do jedynki, zaraz zerknę, jak to było z dwójką. Mam:

Za efekty specjalne odpowiadał Chris Townsend, a zajmowały się nim studia: Framestore, Weta Digital, Trixter, Method Studios, Animal Logic, Scanline VFX, Lola, Luma i Cantina Creative[47]. Framestore zajmuje się efektami przy tworzeniu postaci Rocketa[

Jak widać, za Rocketa odpowiada studio Framestore, czyli raczej nikt od Disneya.

Tego chyba nie pokazywałem - alternatywna okładka jednego z numerów komiksu GofG nawiązująca do płyt rockowych:

Guardians-Var-Cvr.jpg

Kurczę, kiedyś, w czasach DVD było prościej, jeśli idzie o jakość obrazu i ilość recenzji. Obecnie, GofG vol 2 wyszedł na DVD, Blu-Ray, Blu-Ray 3D, ULDBD HDR10 i UHDBD Dolby Vision.

Recenzja UHDBD (które zamówiliśmy0:

http://ultrahd.highdefdigest.com/48717/guardiansofthegalaxyvol24kultrahdbluray.html

A tu, recenzja UHDBD z obsługą Dolby Vision, której nie ma na płycie, tylko można kupić w jakimś VUDU:

http://ultrahd.highdefdigest.com/50098/guardiansofthegalaxyvol24k.html

Znalazłem też kilka nowych recenzji filmu i w jednej z nich czytamy:

Rocket, odpowiedzialny za sporą część zamieszania, czuje się w pewnym momencie wyobcowany, to taka czarna owca, która zawsze zrobi coś źle, co jednak nie przeszkadza nam go kochać i uwielbiać. Twórcy postanowili dać temu bohaterowi kilka naprawdę rewelacyjnych scen, jak choćby ta z odpieraniem ataków załogi Yondu czy walki u boku tegoż. Bo Rocket i Yondu to najlepszy duet tego filmu. Ich relacje, dialogi i sceny nie pozostawią widza obojętnym, trudno szczerze się na nich nie śmiać, ale są także chwile, które dają do myślenia.

https://www.ostatniatawerna.pl/straznicy-galaktyki-vol-2-recenzja-filmu/

Lubię filmowego Rocketa ale jednak wolę wersje z komiksów Abnetta i Laninnga z lat 2007 - 2010. Tamten szop jest kompetentnym profesjonalistą, jest zabawny, nie śmieszny, nie ma fobii na punkcie tego, że jest szopem (co inne postaci często powtarzają) i choć jest sarkastyczny, to nie jest wredny (no może tylko w stosunku do Cosmo ;)). Po sukcesie filmów, komiksowy Rocket jest sukcesywnie ogłupiany i spłycany, co nie przypadło mi do gustu.

Edytowane przez rudylis22
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troszeczkę o tworzeniu postaci Rocketa do pierwszej części filmu:

927347709362496836.jpg

The CG work on Rocket Raccoon in Guardians of the Galaxy is hands-down some of the best of 2014 - but now you can get up close and personal with the abrasive bounty hunter thanks to these incredible images by digital Artist Daren Horley.

Horley, who was the lead texture painter for the team working on Rocket at UK-based Framestore VFX, shared the high-res images of Rocket on Artstation, and it's amazing to be able to see the model in close detail. It goes to show the phenomenal talent of Digital artists, and the sort of amazing work that goes into delivering CG characters for films. We've come a long, long way over the years, and Rocket is definitely up there for representing just how good technology is getting.

927347709533957700.jpg

927347709608769860.jpg

You can read about some of Framestore's processes for building Rocket and their other work on Guardians in this piece from their website. For now though, just look at these pictures and try not to look like this:

927347709712493124.jpg

http://gizmodo.com/rocket-raccoon-in-stunning-detail-looks-absolutely-amaz-1641695802

Tutaj też jest trochę o tworzeniu Rocketa i Groota - obiema postaciami zajmowały się osobne studia od CGI.

https://www.digitaltrends.com/movies/how-groot-and-rocket-were-made-in-guardians-of-the-galaxy/

Oraz tutaj:

http://www.iamag.co/features/creating-rocket-raccoon-for-marvels-guardians-of-the-galaxy/

Na filmiku dokładnie widać, że ten Rocket ma wszczepione inplanty i pewnie dlatego może dźwigać pokażnych rozmiarów broń palną.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te implanty widać na jednej ze scen w "jedynce" więc jak dla mnie to żadna nowość :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W więzieniu, gdy dostają więzienne trykoty, po tym "prysznicu" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ukończyłem trzeci epizod gry od Telltale i muszę powiedzieć, że jest on zarówno najdłuższy jak i najlepszy ze wszystkich trzech do tej pory wydanych (choć każdy z nich mi się podoba): przede wszystkim mamy tu świetne interakcje pomiędzy bohaterami i aż się wierzyć nie chce, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, aby zrobić grę RPG o tej grupie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gry od telltale to samograjki - sama przeszłam jedynie Wolf among Us, ale byłam pod wrażeniem prowadzenia fabułu. Do GotG może się zabiorę, jak będę miała sprzęt zdolny to uruchomić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że to samograj, ich Batman jakoś mnie aż tak nie wciągnął ale o Guardiansach po prostu nic innego nie ma i interesuje mnie ta autorska wizja ich przygód (ciekawie zinterpretowali przeszłość Rocketa) i jak na razie, dobrze się bawię i szkoda, ze do końca już tylko dwa epizody.

Te gry mają tak przeciętną oprawę graficzną, że powinny śmigać na starszych maszynach, a z tego co słyszałem, nie śmigają ... O.o Ja ogrywam na XBOX ONE.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Walking Dead jest na komórkach... to jest dopiero dziwne :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauważyłem podobieństwo pomiędzy Rocketem i naszym Nickiem: oboje potrafią chodzić zarówno na dwóch, jak i na czterech łapach ;)

Przy okazji, jeżeli oglądacie serial animowany "Strażnicy Galaktyki" to może zwróciliście uwagę na dziwne rozstawienie łap szopa?

Guardians-of-the-Galaxy-115.jpg

635599558125113831-138620-113.jpg

Nie wiem, czy to dobrze widać ale ani w komiksach, ani w filmach nie ma on tak dziwnie powykręcanych na boki, tylnych łap.

Jeszcze trochę grafik, przygotowanych przez fanów:

_wip__gotg__rocket_raccoon_by_the_fat_co

ronell-reyes-rocket-groot-01-mid.jpg?145

STIvR3Q.jpg

i Lylla z gry Telltale:

lylla-guardians-of-the-galaxy-concept-ar

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta biała bardziej mi się podoba ;)

W przyszłym tygodniu powinna być wysyłka naszych filmów, kiedy mam Ci podać adres do wysyłki? Ty mi podasz dane do przelewu, w końcu bierzemy w trzy osoby, tak?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadza się, jak paczka do mnie dojdzie to się rozliczymy :] wg. amazon ok 9 ma być ;] Zatem jak wyślę w piątek/sobotę to max wtorek będzie po kłopocie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, tam zawsze idzie ok. pięć dni (tak mi przychodzą art booki).

Myślałem tylko, że chcecie to Zrobić tak, że każda sztuka pójdzie osobno, bezpośrednio do nas, pewnie źle zrozumiałem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to musielibyśmy zapłacić 3 razy za przesyłkę, każda do innego miasta xD a tak podzieli się 1 na trzy + pare złotówek za PL - z tego co liczyłem 15 zeta do przodu ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą, jest już recenzja niemieckiego wydania UHDBD i są tam nawet japońskie i chińskie napisy, tylko nie polskie ;)

http://www.blurayreviews.ch/index.htm

Ponoć "Spider Man Homecoming" też nie dostanie polskiej wersji UHDBD ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo polska to biedny kraj januszów i cebulaków  ;-)

Premiera w poniedziałek, a ja już nie mogę się doczekać ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A Masz telewizor 4K i odtwarzacz UHDBD, czy czekasz na razie tylko na zwykłego Blu-Raya, dołączonego do UHDBD?

Ja się zastanawiam, czy do pełni doznań wystarczy mi HDMI 2.0 High Speed with Ethernet 10,2Gbps, czy konieczny będzie 2.0a i ponad 11 Gbps?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W chwili obecnej mam tylko zwykły TV FHD, miałem zamiar kupić 4K pod PS4 Pro ale jakoś tak wyszło, że kupiłem Samsunga S8+ i kasa się rozpadła, pewnie przy kolejnym zastrzyku kupię jakiegoś 4K... albo dorzucę sobie do nowego autka, nie wiem ;-)

Wg. Amazona 5 września paczka będzie wysłana, a przyjdzie do mnie Arriving 7 Sep - 9 Sep

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Moje komiksowe zakupy z sierpnia:

2qlda2a.jpg

W "Grzechu Pierworodnym" mamy spotkanie Rocketa z Punisherem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wolałbym z  Lobo, to dopiero byłaby uczta :D 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Lobo to DC, więc byłoby ciężko, choć były komiksy Batman/Spider Man czy Batman/Spawn lub Judge Dreed.

Rocket i Punisher z owego komiksu:

RocketPunisher1.jpg

ZYM9Jj1.jpg

W sumie, jest też taka para:

GuardiansTeamUp10-cov-bda59.jpg

c5e0a22cd567ad89e0185da9634672cb--deadpo

RCO001.jpg

RCO005.jpg

28_deadpool_team_up_896.jpg

hastings-gotg1.jpg

Swoją drogą, ostatnio w GofG, Rocket chyba po raz pierwszy oberwał i został otruty:

RCO019.jpg

RCO003.jpg

RCO011.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyżby Rocket miał szansę na solowy film?

Rocket – morderczy i sarkastyczny szop stał się jednymi z ulubieńców fanów kinowego uniwersum Marvela. James Gunn – reżyser obu części Strażników Galaktyki zdradził, iż w przyszłych filmach dowiemy się czegoś o jego pochodzeniu.

James Gunn – odpowiedzialny za Strażników Galaktyki podzielił się kilkoma faktami o pochodzeniu Rocketa. Historia wygadanego szopa ma być inna niż ta w komiksach. Postać, której głosu użycza Bradley Cooper (trylogia Kac Vegas) jest genetycznie modyfikowanym szopem, z morderczymi skłonnościami i ciętą osobowością. W komiksach, był on obiektem eksperymentu, którego celem było zrobienie z niego szefa ochrony na planecie - kolonii dla psychicznie chorych.

Jego historia w filmach będzie jednak zmieniona. James Gunn na Hasconie (impreza Hasbro) zdradził, iż jego pochodzenie i historia będą o wiele gorsze, niż to co znamy z kart komiksu.

Jak wiecie, w MCU pokazujemy te postacie trochę inaczej, niż w komiksach. Dowiemy się czegoś więcej o pochodzeniu Rocketa w przyszłych filmach, będzie to odrobinę inna historia, niż ta w komiksach. Wiemy już trochę skąd pochodzi. Nowa historia jest straszniejsza, niż to co w komiksach.

Reżyserowi zdarzało się już bronić różnic między filmami, a komiksami, widać iż nie zmienił swojego zdania w tym temacie. W Strażnikach Galaktyki dowiedzieliśmy się już, że Rocket jest efektem eksperymentu, który miał zwiększyć jego inteligencję i siłę. Jednak jaki był tego powód, tego nie wiemy. Być może pokaże nam to trzecia część Strażników.

Zanim jednak Strażnicy Galaktyki 3 pojawią się w kinach, Rocketa i jego towarzyszy zobaczymy już w Avengers: Infinity War, gdzie pomogą oni Avengersom w walce z Thanosem.

http://www.pssite.com/news/58572/straznicy-galaktyki-poznamy-przyszlosc-rocketa.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oprócz powyższej wypowiedzi, James Gunn powiedział też, że będą filmy "wokół" "Guardians of the Galaxy vol3".

A tutaj, okładka i zapowiedź 12 stego numeru tegorocznego komiksu z nowymi bohaterami:

All-New-Guardians-of-the-Galaxy.jpg?cs=t

Deadpool, Doctor Strange i Cable ... będzie się działo ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zakupiłem czwarty tom "Strażników Galaktyki" - "Strażnicy w rozsypce" i jest on mocno napakowany treścią. Mało w nim Rocketa

Spoiler

(zostaje porwany przez Kree, którzy na nim eksperymentują)

ale jest fajne wprowadzenie Starka, który przybliża członków zespołu Flashowi Thompsonowi/Agentowi Venomowi i mówi, że

Spoiler

rocket bardzo przypomina szopa pracza, ale w żadnym razie nie wolno go nazywać szopem ;) Najrozsądniej jest w ogóle nie używać przy nim tego słowa. Powiedział, że ostatni gość, który go tak nazwał ... Reakcja Venoma: "Powiedział/ Powiedział? To On mówi?" - Głównie mówi. I muszę przyznać, ze ten gadający, genetycznie zmodyfikowany nieszop, to największy geniusz techniczny, jakiego kiedykolwiek znalem, a znalem wszystkich. Lubi też strzelać do złych ludzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta