rudylis22

Ulubione zwierzęta

35 postów w tym temacie

Jakie są wasze ulubione gatunki zwierząt?

Moim ulubionym zwierzakiem jest lis pospolity ( rudy ), którym interesuje się od ok. 28 lat ( może nawet założę osobny temat? ;) ). Interesuje mnie zarówno życie lisa w naturalnym środowisku, domestykacja, jak i przypadki oswojonych osobników ( dzikich jak i hodowlanych ).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja uwielbiam lisy, koty, tygrysy,i orły. Ostatnio ciągle czytam o lisach bo są to naprawdę ciekawe zwierzęta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam lubię wilki (15 i pół roku i dalej nie wiem dlaczego :D)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też lubię wilki, ale lisy bardziej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwielbiam lwy i to odkąd pamiętam. One są świetnym tematem do rozmowy, po prostu ZAWSZE muszę rzucić jakąś ciekawostką.

//Wiecie, że choinki działają na lwy, tak jak kocimiętka na koty?//

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lisy (od zawsze, nie od ostatniej wizyty w kinie #nshr )koty, psy, tak w zasadzie można powiedzieć, że lubię wszystkie psowate i kotowate :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kocham wszystkie kotowate i psowate , a szczególnie wilki <3 Oprócz nich uwielbiam króliki ( miniaturki ) i szczury .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odkąd pamiętam zawsze podobały mi się wilki. A od niedawna... tararam... ŻÓŁWIE (bo mam) :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od Zootopii lisy :D . Ogółem, to zawsze byłam takim strasznie nieempatycznym dzieckiem i i nie interesowałam się zwierzętami. Najbardziej jednak lubiłam koty, moja babcia ma ich z dziesięć. Były takie... okrutne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ulubione zwierzęta? Ciężko mi wybrać. Kocham konie i wilki, lubię kotowate i ogólnie przepadam za wszystkimi ssakami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od maleńkości lubiłam koty, ale ponad rok wcześniej (pewne sytuacje w życiu, ogólnie trochę zbieg okoliczności) polubiłam lisy. Później jakoś tak, sama nawet nie wiem czemu zaczęłam interesować się królikami. Myślę, że ulubione zwierzątka to był jeden z powodów, dla którego pokochałam "Zootopię".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja do swojej listy chyba dołączę jeszcze jelenie. Sam w sumie nie wiem czemu, ale tak jakoś... no.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będzie pewnie zaskoczenia jak napiszę, że lubię wilki :D piękne zwierzęta. Ogólnie lubię wszystkie psowate. Również lisy. Dzięki zootopii zainteresowałem się trochę bardziej też fenkami pustynnymi :P Ciekawe stworzonka, które ponoć całkiem nieźle sprawują się jako zwierzątka domowe, w przeciwieństwie do lisów rudych, które są dość uciążliwe. No i konie. Przepiękne stworzenia. Za małolata troszkę się uczyłem jazdy konnej. Ciekawe doświadczenie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fenki dobrze chowają się w domach ale nie dają spać po nocach, lisy rude (hodowlane) już nie - chciałem kiedyś takiego rudzielca w domu, ale koszty utrzymania przerastają moją kieszeń, bo nie ma typowej karmy dla lisów... weci niewiele o nich wiedzą itd...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lisy, lwy, węże oraz psy. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, LadyMary napisał:

Te fenusie śliczne są ;-)

http://pozostale.zooburza.eu/pl/zwierzeta-egzotyczne/fennec-fox-lisek-fenek-vulpes-zerda-maluszki-id20448/

ale cena za szczeniaka wzięta z kosmosu...

można spokojnie kupić już wstępnie ułożonego szczeniaczka fanka za połowę tej ceny. Problem tylko w tym, że bywają hałaśliwe i zachowują się czasem jakby miały ADHD. No i trzeba znaleźć dobrego weterynarza, który pomoże nam zadbać o to zwierzątko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak ja się interesowałem tym tematem, byłem w stanie ściągnąć szczeniaczka z DE za ok 6000-8000 złotych - wszystko z papierami i na legalu. Tak sobie myślę, jak mój psiak dogra to chyba kupię sobie parkę i będę sprzedawał w PL szczenięta ;-)

Co do ADHD u zwierząt, miałem fretkę więc wiem co to znaczy nieprzespana noc z powodu futrzaka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już wiemy gdzie się będzie fandom w fenki zaopatrywał :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może fenek jako nagroda w konkursie ? Wątpię bym kiedykolwiek w życiu odłożyła tyle kasy ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta