Mere Jump

Fanpage z obrazkami i memami o Zootopii

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad sposobem pozyskania nowych członków fandomu.

O ile zauważyłem, to osoby, które mogłyby zasilić nasze szeregi dzielą się na trzy grupy:

• * osoby, które nie wiedzą o istnieniu bloga i forum
    * osoby, które film oglądały, ale nie były zainteresowane szukaniem społeczności i fanowskich tworów
    * osoby, które nie oglądały filmu, ale być może nawet o nim nie słyszały, ale potencjalnie może ich zainteresować

Nasz blog fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/ForGloriousZootopia/

Ale nie zdobył wielkiej popularności. Ma 31 polubień, z czego spora część to znajomi z For Glorious Equestria, redaktorzy tego bloga i co ciekawe - parę zagranicznych nazwisk - zapewne zabłądzili w internetach. jjmp

Niestety nikt z nas nie ma czasu zajmować się stroną, przez co jedyną zawartością są linki do postów na blogu (wstawiane automatycznie) oraz od czasu do czasu jakieś ciekawe fanarty/zdjęcia.

Jak dowiódł jeden z adminów na For Glorious Equestria - fanpagem trzeba się zajmować i nie wystarczą do tego automatyczne linki do postów. Kluczem do popularności jest bowiem zasięg. Co ciekawe, nie jest równy liczbie osób, które polubiły fanpage, bo z jakiegoś powodu Facebook mógł im ich nie wyświetlić, oni się nie logowali i dochodzą do tego inne rzeczy, o których nie mam pojęcia.

Dlaczego ciekawsza zawartość generuje większy zasięg - to proste! Dajmy na to, że wrzucacie jakieś śmieszne zdjęcie z Nickiem i Judy - ktoś klika "lubię to", a na tablicy jego znajomych może wyświetlić się komunikat "twój znajomy Jan Kowalski polubił post na stronie For Glorious Zootopia". Taki znajomy może być fanem Zootopii i dzięki temu dowiaduje się o forum i blogu. Albo nie oglądał filmu i stwierdza, że skoro tyle się o tym mówi, to może w weekend obejrzy. >F<

Kolejną przeszkodzą w zdobyciu popularności może być nazwa. For Glorious Zootopia pewnie nie zostanie wyświetlona w wyszukiwarce Facebooka, gdy ktoś będzie chciał odnaleźć coś o "Zwierzogrodzie".

Wyświetli się natomiast taka oto strona: https://www.facebook.com/DisneyZwierzogrod/?fref=ts

1947 polubień - to skala, o jakiej możemy pomarzyć. Ale pokazuje też, ile osób w naszym kraju mogłoby być zainteresowanych czymś związanym z Zootopią. Nawet jeśli na bloga weszliby tylko raz i nigdy nie wrócili, to mogliby polubić jakiegoś mema albo obrazek, co wyświetliłoby się na tablicach znajomych.

Próbowałem się skontaktować z tą stroną, by wymienić się z nimi reklamą, ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi, choć nie jesteśmy konkurencją.

Szkoda. Strona natomiast sprawia dość biedne wrażenie. Praktycznie nic się nowego nie pojawia, a posty typu: "Nie słyszałem tę piosenkę? Sprawdź to!" nie robią dobrego wrażenia.

Strona natomiast zebrała dużo polubień zapewne w czasach, gdy Zwierzogród wchodził do Polski i innej po prostu nie było. Też czujecie zmarnowany potencjał? No właśnie.

Dlatego mając na uwadze to co napisałem wyżej, poszukuję osoby lub osób, które zajęłyby się prowadzeniem fanpage'a o Zootopii

• * potrzeba dość często wrzucać posty, ale wydaje mi się, że pojedyncze obrazki z linkiem do autora, śmieszne zdjęcia albo memy, spokojnie wystarczą
    * czas wrzucenia pojedynczego obrazka to max parę minut, więc wrzucanie nawet paru postów dziennie nie stanowiłoby większego problemu
    * potrzeba by na stronie widniały linki do bloga i forum
    * zawartość - memy, śmieszne obrazki, zdjęcia, może jakieś newsy, gdy coś ważnego się zdarzy (jak będzie o tym już post na blogu, to można wrzucić linka do tego posta)

Pytanie tylko, czy znalazłby się ktoś wśród nas, kto mógłby się takim fanpagem zająć? Sam mógłbym od czasu do czasu coś na niego wrzucić, ale niestety nie mogę zająć się nim całkowicie, ponieważ mam już bloga i forum na głowie, kolejne miejsce nie wchodzi w grę. Jest jeszcze jedna przyczyna...na For Glorious Zootopia trochę głupio mi klikać "lubię to" postom, które ja tworzę, co obniża ich zasięg. A tak to bez zbędnych zahamowań mógłbym go po prostu polubić.

Co myślicie o tym pomyśle i czy jest ktoś, kto chciałby się tym w ogóle zająć? g<3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdybym nie był śmierdzącym leniem to chętnie bym się tym zajął ale niestety już i tak zbyt dużo czasu zabiera mi prowadzenie kanału na Yt :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja podziękuje. Się nie nadaję i mam swoje "problemy" że tak to ujmę.:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gdybym nie był śmierdzącym leniem to chętnie bym się tym zajął ale niestety już i tak zbyt dużo czasu zabiera mi prowadzenie kanału na Yt :D

Każdy ma swoją działalność. :) A kanał na YT potrafi zabrać sporo czasu. A ty, Skai, robisz tam świetną robotę. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta