Polineks

Błędy i "ukryte prawdy"

59 postów w tym temacie

Było już o błędach w polskim tłumaczeniu to teraz o zwykłych błędach.

Ale nie tylko. Porozmawiajmy przy okazji o różnych Easter Egg'ach i tym podobnym ciekawostkom.

Które błędy są nazbyt zauważalne lub denerwujące?

Które EE najbardziej się podobają?

Jakie ciekawostki znacie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwielbiam to, że Myszka Miki istnieje w uniwersum Zootopii :P

Przynajmniej jako EE

Zootopia-Mickey-Mouse-1-zoom.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do błędów; film szczyci się żywym i bogatym drugim i trzecim planem, tymczasem w scenie przy kwiaciarni, gdy nasza króliczka jest załamana pierwszym i drugim dniem pracy i nagle ma okazje się wykazać, ścigając złodzieja, w pewnym momencie widzimy postać, chyba hipopotama, który jest nieruchomy i wygląda, jakby był namalowany lub stanowił część tła, scenografii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednym z błędów, który mnie razi w oczy jest praworęczność niedźwiedzi polarnych Pan Be. Wszystkie białe miśki mają silniejszą lewą łapę. Byłam oburzona, kiedy zobaczyłam, że Władimir i Kola trzymają Nick'a i Judy prawymi łapami. Muszę sprawdzić, która łapa jest silniejsza u lwów i przekonać się, czy leworęczność (lewołapność?) Grzywalskiego także jest błędem, czy już nie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście pierwsze słyszę o leworęczności niedźwiedzi polarnych.

Podejrzewam, że twórcy po prostu tego nie sprawdzili, bo nie przyszło im to do głowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i ja się udzielę :)

Dokładnie chodzi mi o angielski dubbing sceny z

;-)

Dokładnie o sentencję:

"Arrest for what...hurting your feelings ?"

Nie wiem, czy zauważyliście ale Nick wyraźnie w tym momencie sepleni - wiem, że któraś postać z uniwersum Królika Bugs'a też miała wadę wymowy...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do ukrytych prawd, to niektórzy doszukują się tu wpływu Loży Masońskiej i satanizmu (pentagram), przez co dają filmowi 1/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odkopię ;-) Podczas ostatniego oglądania filmu natrafiłam na błąd, o którym chyba jeszcze nikt nie pisał a mianowicie - o błędzie z pojawiającą się znikąd kałużą w Tundurówce. W trakcie rozmowy z Bogo Judy stoi nieruchomo  i nie widzimy w jej pobliżu nic mokrego, zaś podczas interwencji Nicka wokół naszej bohaterki pojawia się woda.

sssss-0-56-32-320.jpg

vlcsnap-2017-02-27-18h19m08s954.jpg

Ciekawe, ile taki błędów jest jeszcze w filmie.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kałużę widać nieco obok na pierwszym zdjęciu, Więc albo karotka zrobiła 2 kroki w tył lewo skos, gdy akurat kamera nie patrzyła, albo rzeczywiście błąd twórców.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po prostu Judy się wylała woda ze szklanki, gdy Bogo ją ochrzaniał. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To raczej błąd, zobaczcie jak blisko końca desek stoi Judy w obydwu sshootach,  na drugiej fotce jej miejsce zajmuje Nick.

Swoją drogą wielkie brawa za spostrzegawczość, to jedna z moich ulubionych scen, widziałem ją 100 razy a tego nie zauważyłem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O, serio całkiem ciekawa informacja. Lubie, kiedy autorzy filmów, czy gier ukrywają takie ciekawostki w swoich produkcjach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy wiecie, ba ja to dopiero wczoraj spostrzegłam. Gideonowi zmienia się kolor końcówki kity z białej:

Zootopia-0-04-07-682.jpg
Na czarną:
Zootopia-1-18-36-042.jpg
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I dopiero teraz dowiaduję się, że w tym filmie występują klony!! Teraz już rozumiem czemu dorosły Gideon był taki miły.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gideon był klonem podstawionych przez Reptilian, tylko ogon zepsuli. I wszystko jasne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, LadyMary napisał:

Nie wiem czy wiecie, ba ja to dopiero wczoraj spostrzegłam. Gideonowi zmienia się kolor końcówki kity z białej:

Zootopia-0-04-07-682.jpg
Na czarną:
Zootopia-1-18-36-042.jpg

Może to kwestia wieku? Młody lis może mieć inny kolor kity niż dorosły.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybarwianie futra z wiekiem to nic dziwnego. Miała tak moja freta - kupiłem ją jako uroczą silverkę zaś po roku ta wredna wariatka stwierdziła, że zostanie dewką -w sumie wyszło jej to na dobre bo stała się naprawdę śliczna - może z kitami lisów jest tak samo ? Nawet nie wiedziałem, ile wariacji kolorystycznych mają te zwierzęta. Co ja robię ze swoim życiem, właśnie googlowałem informacje lisach ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pro po bawi i uczy to widziałem błąd w tej scenie

UH45qeh.png

czy zauważyliście w jaki sposób porusza się tamta mysz?(Disney, co to za zombie?) Jeśli macie lepszą jakość filmu to możecie się przyjrzeć temu lepiej.

Dodatkowo ostatnio oglądając ZOOTOPIĘ zauważyłem małą niezgodność otóż w scenie pod mostem kiedy Judy przepraszała Nicka to widzimy że ten zatrzymał się w cieniu a w następnej już jest na słońcu

kdLpCyL.png

G4hUVd0.png

W tym miejscu można jeszcze wspomnieć że Judy nie mogła stanąć Nickowi na ogonie gdyż ma go za sobą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A szanowny pan wie co to ruch obrotowy Ziemii?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może monolog Judy trwał tak długo, że słońce zdążyło się przesunąć?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Błędów trochę się znajdzie. Tak jest zawsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To prawda nie znam filmu, w którym wszystko byłoby w jak najlepszym porządku i nie było żadnych błędów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta