Mere Jump

Byron Howard vs Rich Moore

Jestem ciekaw, co myślicie o tej kwestii:

Ile Byrona, a ile Richa widać w finalnej wersji Zootopii?

Jak wiecie, Byron tworzył Zootopię, w której drapieżniki noszą obrożę i jest dużo bardziej "poważnie", jest więcej smutnych emocji i drapieżniki są traktowani jak uchodźcy.

Rich wniósł do Zootopii więcej ciepła i humoru.

Jednak to na pewno nie jest tak, że wszystkie pomysły Byrona zostały odrzucone, a on sam został odsunięty od projektu. Na pewno był ważną częścią procesu twórczego obok Richa Moore. Gdyby było inaczej, to jego nazwisko nie byłoby wymieniane wśród głównych reżyserów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż, pamiętajmy, że to chyba Howard stworzył postaci Nicka i Judy. Moore chyba nie wniósł zbyt dużego wpływu artystycznego do filmu, tylko fabularny, więc wyżej od niego stoją Jared Bush, Cory Loftis, David Goetz czy Mathias Lechner.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie powiedziałbym, że stoją wyżej. :P

Na pewno to nazwiska Howard i Moore są wymieniani jako reżyserzy i główni twórcy filmu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oki, ale Bush był trzecim reżyserem i jednym z wielu scenarzystów, a wymienieni przeze mnie artyści mieli wielki wpływ na wizję i stronę artystyczną filmu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

He he. Odkopie.

Tak sobie myślę, że jednak zatrudnienie Moore'a sprawiło że koncepcja filmu znacząco sie zmieniła, zatem możliwe że jednak więcej Moore'a tam widać choć początkowo jednak to Howard wykreował.

Podzielmy to tak, że świat i bohaterowie to kwestia Howarda.

Fabuła i wydarzenia to efekt działań Moore'a.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta