Polineks

Ice Age 5 - dyskusja

Mieliśmy już o "Vaianie" i "Dory" to teraz omówmy zbliżające się "Mocne uderzenie".

Cała seria leci w dół i to niestety widać. Jak dla mnie żerując na popularności udanych pierwszych dwóch części.

Pytanie brzmi czy część piąta to zmieni czy jednak będzie to dalsze pikowanie w dół?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mieliśmy już o "Vaianie" i "Dory" to teraz omówmy zbliżające się "Mocne uderzenie".

Cała seria leci w dół i to niestety widać. Jak dla mnie żerując na popularności udanych pierwszych dwóch części.

Pytanie brzmi czy część piąta to zmieni czy jednak będzie to dalsze pikowanie w dół?

No właśnie nie widać. Mi się tam czwórka podobała. Ciekawa kreacja Louisa i Brzoskwinki. A no i bacia Sida/

Pozostałe postaci trzymają się swoich ról.

Trójce też nie mam za wiele do zarzucenia. Chcą robić, niech robią. :P

Ludzie sypią w nich kasą, więc widocznie tego też chcą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy od podejścia. W moim przekonaniu to kolejne części są strasznie naciągane i niepotrzebne. Na trójce i czwórce (zwłaszcza czwórce) nie bawiłem się tak świetnie jak na jedynce czy jeszcze dwójce. A piątka po zwiastunach wygląda mi na prze kolorowaną czwórkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie wszystkie części epoki były fajne (ale nie tak jak zootopia :P ) ale zauważyłem pewien błąd, więc mianowicie w pierwszej części maniek i sid znajdują ludzkie niemowlę. Nasz gatunek pojawił się na Ziemi jakieś 200 000 lat temu, za to w 4 części dochodzi do rozpadu Pangei czyli jakieś 200 000 000 (200 mln lat!) czy rozbieżność wybosi 1 mln 800 tyś lat. Nie wiem czy to błąd tak sobie tylko myślę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czepiasz się szczegółów :P Musieli coś wymyślić...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oglądałem nie dawno i tak myślałem. Naciągane straszne, dziwnie pokręcone i trochę bez pomysłu. Ubawiły mnie dwie sceny i po tym widzę że to nie to samo co jedynka czy dwójka. Może dzieciakom się podobać, ale jak dla mnie to było takie sobie. Fabuła wyglądała mniej więcej tak że coś się stało i trzeba się ruszyć w dal by to odkręcić. Czyli to co zawsze. Nic odkrywczego. Przynajmniej Sid znalazł sobie kogoś. Jak dla mnie to strasznie przypominało nie udaną kopię części drugiej. Dałbym takie 5/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obejrzałem jakiś miesiąc temu. Ogólnie dla mnie jest to mało ambitny, niewymagający film dla dzieci. Fabuła nie porywa, postacie są średnie, ale trzeba przyznać, że animacja jest całkiem ładna. Film czasem potrafi rozbawić, ale nie jest to jakiś wyszukany humor. Ogólnie dla mnie jest to takiem 5/10

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu się zebrałem, by to obejrzeć. Ta seria jest już spalona, zero nowych pomysłów. O dziwo polski dubbing mi nie przeszkadzał ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W końcu się zebrałem, by to obejrzeć. Ta seria jest już spalona, zero nowych pomysłów. O dziwo polski dubbing mi nie przeszkadzał ;]

Nowe pomysły są... tylko że są głupie i dziwnie wciśnięte. No bo UFO?! W Epoce Lodowcowej?! W kolejnej części pewnie będzie podróż w czasie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja do końca filmu liczyłem na to, że wiewiór uratuje planetę ;-)

Nie wiem jakim cudem, pewnie przez przypadek.

Scenariusz jest idiotyczny, głupawy Sid już nie cieszy jak w 2002 roku (boże, ile to lat minęło...) a podobno trwają prace nad 6 częścią ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[spekulacje] Jeśli w szóstej części będzie podróż w czasie, to może w siódmej przeniesiemy się do fantasy RPG.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spada? Spada? Czy tylko ja mam taki zrąbany gust, czy to świat szaleje, bo jak byłam fanką Epoki od dziecka, tak jestem już jako dorosła kobieta? Diego jest taki mraaaaw. Seria owszem ma swoje lepsze i gorsze momenty jak wszystko. Nie każdemu musi przypaść do gustu. Oprawa graficzna poprawiła się baaardzo. Jak tak sobie zrobicie zestawienie pierwszej Epoki z ostatnią to macie wielki postęp. Poza tym trzeba wziąć poprawkę na to, że jak pojawiają się drugie części po jakichś pierwszych to tylko dla mamony bo chcą jeszcze zarabiać na tym. Tak samo w przypadku Zwierzogrodu. Dlatego uważam, że jak na serię, która jest obecnie ciągnięta tylko po to aby wydoić forsę z portfeli rodziców - to mimo piątej części jest naprawdę dobrze :3

Choć za dużo bohaterów. Stanowczo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie tylko ty ;) można powiedzieć, że oglądam IA od dziecka i wciąż czekam na kolejne (oby dobre) epizody z życia Mańka ;) Wiewiór jest tak epicki, że powinni z nim zrobić odzielny serial.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsza część to mistrzostwo. Druga całkiem trzyma poziom. 3 trochę mniej mi przypadła do gustu ale ok. 4 o dziwo mi się całkiem podobała choć nie tak jak część 1. A 5.... zawód totalny. pewien fragment całkiem pominąłem, żeby tylko końcówkę obejrzeć. Słaby prostacki humor, słaba fabuła, głupi moim zdaniem pomysł z kosmosem i tą całą asteroidą czy co to leciało. Do tego bardzo nierówny czas antenowy bohaterów, i bardzo mało o nowej członkini stada, czyli partnerce Diega. Bardzo się zawiodłem na tej części. Dla mnie wygląda, jak by ktoś w trakcie tworzenia fabuły do tej części nie miał pomysłu, ale kilku okularników pod krawatem nalegało, żeby szybko wyszła bo hajs się musi zgadzać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta