Brind

Wymysły pana B. Rozdział drugi ,,szef, kawa, i trop"

Informuje, że opowiadanie może zawierać poważne błędy.

No dobra, zabezpieczyłem się to teraz możecie czytać, moje ,,piękne dzieło". W tym rozdziale akcja zwolni ale nie martwcie się (kogoś ten fik w ogóle obchodzi?) w kolejnym rozdziale śledztwo zacznie się już na dobre :)

Nick i Judy podeszli na tył samochodu mając nadzieje, że Wataha i Pręga coś znaleźli ale wilk nie miał

dobrych wieści.

- Nic tam nie było, poza gaśnicą, kołem zapasowym i trójkątem, a ponieważ nasza zmiana się już

kończy to będziemy wracać na komisariat.

-To może chociaż bylibyście tak mili i nas podwieziecie? – spytała Judy z nadzieją w głosie, ale

wilk tylko machnął łapą.

- Wy jeszcze musicie zaczekać na techników, a ja nie zamierzam znowu się spóźnić na śniadanie do

domu - i wraz z partnerem wsiadł do swojego sedana, który piszcząc oponami odjechał do

Sawanny Głównej.

- Po co ja w ogóle pytałam?

Zajęczyca odwróciła się w stronę miejsca wypadku i podeszła do lisa wyczekującego przyjazdu lawety.

- No to jak wracamy, Nick ? Masz jakiś pomysł? - Funkcjonariusz spojrzał na nią i swoim typowym

sarkastycznym tonem, okraszonym cwanym uśmiechem odpowiedział:

- Jest taki jeden sposób. Ty czekasz na autobus przez całą noc, choć i tak wiadomo, że

przyjeżdża dopiero pierwszy kurs porannej linii, natomiast w tym czasie ja zamawiam taxi i wygodnie

docieram do swojego miejsca pracy.

- To w twoim mniemaniu miało być śmieszne?

- Nie, ja po prostu stwierdziłem fakt, bo tak właśnie zamierzam postąpić.

- Na szczęście od stwierdzania faktów mamy techników, a nie ciebie.

Wskazała na żółty pojazd wyjeżdżającą zza rogu, który miał rozdzielić i zabrać ze sobą obydwa wozy

na parking laboratorium kryminalnego Zwierzogrodzkiego departamentu policji.

Kiedy partnerzy dotarli do komisariatu słońce już świtało, odbijając się od okien i fasad wieżowców

Downtown, niewzruszenie górujących nad całym miastem. Kiedy weszli do budynku policji, powitał

ich wypoczęty i pełen energii głos dyspozytora Clawhausera.

- Dzień dobry, jak się macie po nocnej zmianie?

- Było fajnie, serio. Pościgi, zagadki i tym podobne głupoty, no wiesz, dzień jak co dzień.

Judy, jak zawsze, odpowiedziała na zadane pytanie pełnym optymizmu tonem.

- Wiesz Pazurek, odkryłem właśnie, że nasza karotka uwielbia dwu godzinne wycieczki autobusami

nocnymi. No bo skoro mówi, że było super to chyba to lubi?

- Jasne, ale skoro przy pościgach jesteśmy to szef chce was widzieć jak najszybciej w swoim biurze.

Radziłbym jednak uważać bo nie jest w zbyt dobrym humorze. – mówiąc to wyjął z pudełka

pierwszego pączka i z błogim wyrazem na twarzy wsadził go do ust. Nick i Judy spojrzeli na siebie i

odeszli w stronę windy.

- Tak się zastanawiam, czy widziałaś kiedyś komendanta w dobrym humorze ?

- Nie wiem, ale dobrze ci radze mu tego nie wypominać.

Funkcjonariusze wjechali na pierwsze piętro i przeszli na koniec korytarza, gdzie znajdował się

gabinet szefa.

- Panie mają pierwszeństwo.

Nick cofnął się i dał miejsce Judy. Ta spojrzała na lisa z politowaniem i zapukała. Zza drzwi rozległy się

kroki i po chwili w drzwiach pojawił się potężny bawół afrykański. Bogo zaprosił ich spokojnym

gestem. Zbyt spokojnym. Partnerzy weszli i wdrapali się na krzesło przed biurkiem przy którym

zasiadł komendant. Spojrzał na nich i powoli zaczął:

- Prowadziliście dzisiaj pościg w czasie którego zniszczyliście jeden z najdroższych radiowozów w

mieście. No więc…

- nie zaczyna się zdania od…

Nick nie dokończył bo poczuł łokieć wbijający mu się w żebra.

- Tak więc Wilde, skoro jesteś taki rozgadany to odpowiedz mi jak ty to robisz, że w jednym miesiącu

przeznaczyłeś do kasacji trzy takie pojazdy?

Bogo mówił to spokojnym tonem, jednak policjanci wiedzieli, że im dłużej wydawał się opanowany

tym gorszy był wybuch później.

- No wie szef, przypadkiem się zdarzyło, że akurat on wyhamował a ja…

Komendant wreszcie nie wytrzymał i tak głośno jak tylko umiał, a umiał bardzo głośno, zaczął

krzyczeć na posterunkowego.

- Ty mi tu wciskasz, że przypadkiem skasowałeś trzy wozy! Ty wiesz ile kosztuje jeden samochód!?

Góra mnie za to zabije, a wam prawdopodobnie nic nie zrobi no bo przecież jesteście pode mną!

Obojgu wam obetnę z pensji, a ty Wilde będziesz po każdej zmianie szorował cały komisariat do

odwołania!

- A to da się jeszcze coś obciąć z tego co zarabiamy?

- Zamknij się jeśli nie chcesz dodatkowo myć każdego wozu z osobna! A teraz wyjść!

Oboje zeskoczyli i wybiegli z gabinetu póki jeszcze szef nie zmienił zdania.

- Uf, myślałem, że będzie gorzej, ale sprzątanie chyba nie jest najgorszą karą?

- Ty chyba jeszcze niewiele wiesz o tym budynku.

Nick spojrzał na partnerkę i powoli zapytał:

- Czy wiesz o czymś, czego ja nie wiem?

Judy odwzajemniła spojrzenie i uśmiechając się odpowiedziała:

- A czy ja coś powiedziałam?

Zjechali windą, przeszli przez hal, pożegnali się z Pazurianem, kończącym drugie opakowanie pączków,

i wyszli przed plac główny Zwierzogrodu, na którym powoli przybywało ssaków rozpoczynających

prace lub turystów pragnących zobaczyć to miejsce jeszcze zanim zaroi się obywatelami.

- No karota, zaczął się nowy dzień, masz może jakieś konkretne plany?

- Mój plan dnia wygląda tak: iść do domu, zasnąć, zbudzić się, pójść do pracy.

- Ty serio chcesz stracić cały dzień na spanie?

- No tak.

- Przecież i tak przez pół nocy miałaś głowę w poduszce. Ale skoro chcesz marnować czas to

może daj się chociaż zaprosić na kawę. Akurat pod moim blokiem jest fajna kawiarnia.

- Jak się napiję to nie zasnę.

- No proszę cię karotka, choć ten jeden raz.

Judy spojrzała na niego podejrzliwie, zastanawiając się czy to aby nie jakiś podstęp.

- Dobrze, ale ty stawiasz.

- No i wszyscy są szczęśliwi, brawo za słuszną decyzję.

Weszli do tramwaju, który skrzypiąc i wibrując ruszył w stronę mieszkania lisa.

Przystanek na którym wysiedli znajdował się na szerokiej dwupasmowej ulicy z pasem zieleni i torami

pośrodku. Wzdłuż niej, w pierzei stały stare, co najmniej stuletnie, ceglane budynki

mieszkalne, w parterach natomiast znajdowały się lokale z restauracjami lub sklepami.

- No dobra Nick, to gdzie jest ta twoja kawiarnia?

- Byłaby naprzeciwko nas, gdyby nie to, że stoimy w złą stronę.

Judy odwróciła się i zobaczyła po drugiej stronie jezdni lokal z zielono-białym szyldem o nazwie:

- Bunnybucks? Od kiedy lisy piją kawę w króliczych lokalach?

- Ja tu tylko piję. W żadnym wypadku nie raczę się waszymi „pysznościami”.

Przeszli przez ulicę i weszli do kawiarni wypełnionej najróżniejszymi gatunkami małych ssaków. Najwięcej wśród nich było zajęczaków ale znajdowała się tam też para wydr, grupka lemingów i jeden bóbr. Nikt nie zwrócił uwagi na nowo przybyłych, jednak kiedy szli w stronę lady wyraźnie dało się odczuć podenerwowanie wśród królików przechodzących koło lisa. Za kasą stał szary zając wyraźnie znudzony swoją pracą z opuszczonymi powiekami i brakiem jakiegokolwiek wyrazu na twarzy.

- Cześć John, jak tam ci idzie w pracy?

Nick zagadał do szaraka, a ten głosem znudzonym bardziej nawet niż wyglądał odpowiedział:

- Dzień dobry panie Wilde, z zapałem i radością pana obsłużymy.

- Właśnie widzę, że z zapałem. Tak czy inaczej karota, ja stawiam, ty zamawiaj.

Judy podeszłą i z energią powiedziała:

- No to poproszę dwie kawy z mlekiem i…

- Możemy polecić pani nasze wspaniałe ciasteczka marchewkowe z marchewkową posypką.

- Eee, ja chcę tylko kawę.

- Skoro tak, polecam skorzystać z naszej wspaniałej promocji, kupi pani cztery kubki w cenie dwóch.

Wszystko to mówił oczywiście niezbyt zachęcającym, znudzonym tonem.

- Nie, ja chcę dwie kawy z mlekiem, w cenie dwóch kaw z mlekiem.

- Czy chciała by pani wziąć udział w konkursie organizowanym przez naszą firmę?

Judy zaczęła się już irytować.

- Po prostu daj mi dwie kawy!

- Z pianką czy bez?

- Bez!

Teraz już wszyscy obecni w kawiarni z zainteresowaniem przyglądali się całej scenie.

- słodzona czy nie?

- Nie! Chce zwykła kawę z mlekiem i nic więcej!

- mleko tłuste czy chude?

- Nie obchodzi mnie to! Ja chcę…

- Oto pani zamówienie.

Mówiąc to postawił na ladzie dwa kubki z pięknie pachnącym i ciepłym napojem.

- Cena to 10$. Jeżeli jest pani naszym stałym klientem to może…

- Daj mu te dziesięć dolców i niech się zamknie!

Nick spojrzał na nią wzrokiem kogoś, komu udało się zrobić udany żart i wręczył siedem dolarów

razem z kartą stałego klienta.

- Dziękujemy, życzymy smacznego i zapraszamy ponownie.

Judy zrozumiała, że lis od początku wiedział jak będzie. Zdenerwowana zabrała jeden kubek i

szybko wyszła przed lokal.

- Nie zostaniesz na dłużej karotka?

- Ani mi się śni!

Następnego dnia funkcjonariusze spotkali się przed komisariatem, oboje wypoczęci po jednym dniu wolnego.

- Co tam hopsiu? Kawa wczoraj smakowała?

- Lepiej mi nie przypominaj. Rozbudziłeś mnie tak bardzo, że nie mogłam zasnąć do wieczora.

- o to mi mniej więcej chodziło.

Judy spojrzała na lisa i spokojnie powiedziała:

- Kiedy ja ci zrobię kawał to nie będziesz taki zadowolony.

- Nie wątpię, ale i tak było warto, najbardziej podobał mi się ten moment kiedy zaczęłaś na niego wrzeszczeć.

- Ha, ha, ha, bardzo śmieszne.

Ostatnie zdanie powiedziała już lżejszym tonem, sama akcja ją też zaczynała śmieszyć. Zawsze reagowali w ten sposób na kawały które sobie robili, ale w żadnym wypadku nie zaniechała odwetu na partnerze. Weszli do budynku i podeszli do biurka Clawhausera raczącego jak zawsze swe podniebienie donutem. Judy zamachała do geparda i przywitała się z nim.

- Cześć Pazurian, jak leci?

- Caiem niele.

- Lepiej przełknij te pączki bo cię nie rozumiem.

Dyspozytor głośno połknął zawartość ust i się poprawił.

- Całkiem nieźle.

- To fajnie, mamy jeszcze trochę czasu, możemy pogadać.

Gepard przełknął kolejną porcje słodkości i odpowiedział.

- Przed chwilą był tu Adaks, ten technik, i chciał z wami pomówić.

- A gdzie jest teraz?

- Za wami.

Policjanci odwrócili się i zobaczyli, że w ich stronę idzie antylopa w białym kitlu technika policyjnego.

Nick uśmiechnął się i przywitał w typowy dla siebie sposób.

- Dzień dobry Moussteinie, odkryłeś jakąś nową teorie i chcesz się z nami tym podzielić?

Adaks spojrzał na niego z irytacją i odpowiedział:

- Bardzo śmieszne Wilde, naprawdę. Przyszedłem wam przekazać parę dowodów które udało mi się jak na razie znaleźć.

Judy pokazała mu łapkami żeby kontynuował.

- Przejrzałem kamery monitoringu, samego wypadku co prawda nie zarejestrowały ale porównałem obraz z dwóch nagrań i o godzinie czwartej, minut siedem, sekundzie dziesiątej na kamerze zwróconej w stronę Sawanny na chodniku pojawiło się zwierze nie zarejestrowane na nagraniu z kamery odwróconej na Saharę. Po odprawie przyjedźcie do laboratorium, skończymy wtedy sprawdzać sierść którą przyniosłaś Hops i podam wam resztę informacji o sprawcy.

- A można wiedzieć jakie to było zwierzę.

Technik spojrzał na Judy i spokojnym tonem odpowiedział:

- Czarny jaguar.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wciąż nieźle. Ortografia już tak nie razi. Idę czytać kolejny rozdział.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta